Už párkrát sa stalo, že si Apple „omylom“ nechalo predstaviť produkt alebo informácie o produkte ešte dávno pred tým, ako takéto zariadenie uzrelo svetlo sveta. Poväčšine za to môžu kódy operačných systémov, ktoré sú predstavené pred tým, ako sa predstavia zariadenia na daný rok. Presne preto dnes vieme, ako vyzerá iPhone 8, vďaka zabudnutému vektoru v kóde HomePodu a rovnako tak vieme aj o tom, že odomykanie bude sprostredkované, pomocou celkom novej technológie na rozpoznávanie tváre. 

Rozpoznávanie tváre

O najnovší únik sa postaral vývojár Steve Troughton-Smith, respektíve samotné Apple, ktoré omylom nechalo informácie tam, kde v žiadnom prípade nemali byť. Ako sa ukázalo, hľadať sa oplatí. Podobne ako pri minulých rokoch tak aj počas tohto sa v iOS našli kódy, ktoré súviseli s krátkodobými plánmi spoločnosti Apple. Včera sme ti ukázali dizajn iPhonu 8, dnes ti prinášame ešte jednu dôležitú informáciu týkajúcu sa tohto zariadenia.

BiometricKit je prostredie, ktoré je určené pre senzor otlačku prsta, Touch ID. Práve tu boli objavené informácie o infračervenom detektore tváre, pre odomykanie smartfónu či tabletu. Vďaka tejto informácií a predošlým únikom máme na 100% potvrdené, že práve iPhone 8 príde ako prvé zariadenie od Apple s takouto technológiou.

Jeho schopnosťou bude pomocou infračervených lúčov detektovať tvár a následne odomknúť zariadenie. Apple bude mať senzor vraj až tak prepracovaný, že tvoju tvár bude schopný naskenovať aj v prípade, že bude čiastočne zakrytá, prípadne, že sa budeš na telefón pozerať z iného uhla.

Názov tejto technológie sa kódovo označuje ako Pearl ID. Apple ale stále počíta aj s Touch ID, ktoré sa bude dať použiť buď v prípadoch, kedy skrátka tvár nebude rozoznaná alebo na potvrdzovanie napríklad nákupov pomocou AppStore. Tešíš sa na novinku v iPhone 8?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphone 8 rozpoznávanie tváre

Prečítajte si tiež  Zmení spôsob akým pracujete: Apple čoskoro uvedie aplikáciu Freeform, ktorá bude dostupná pre iPhone, iPad aj Mac
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.