Apple kooperuje s mnohými známymi spoločnosťami po celom svete. Presne preto nás nemôže prekvapiť napríklad fakt, že všetky OLED displeje pre iPhone 8 budú pochádzať prekvapivo od najväčšieho konkurenta spoločnosti, Samusngu. Čipy už vyrába TSMC, ktorý je len výrobca, čiže Applu nijako nekonkuruje, avšak také LG dodá systém pre 3D rozoznávanie tváre. Navyše fotoaparát by mal pochádzať od spoločnosti Sony. 

3D rozpoznávanie tváre

Najnovšie informácie nám prezrádzajú zaujímavé fakty ohľadom celkom novej technológie, ktorú by sme mali vidieť v iPhone 8. Ide o 3D skenovanie tváre, ktoré bude schopné určite majiteľa telefónu ešte rýchlejšie ako Touch ID. Navyše pôjde o bezpečnejšiu ochranu, pretože na ňu nebude možné naskenovať falošnú fotku alebo čokoľvek iné. Zaujímavé je ale to, že technológiu bude dodávať jedna z konkurenčných firiem samotného Applu, LG. Konkrétne odvetvie LG Innotek, ktoré sa špecializuje na podobné technológie. Nová továreň na tieto diely bude spoločnosť stáť približne 238,5 miliónov dolárov.

- Reklama -

Celá technológia bude spolupracovať s prednou FaceTime kamerou, takže sa nemusíš obávať nejakej zmeny na prednej strane zariadenia. Žiadne škaredé prvky navyše tu nebudú. Všetko bude zakryté v dokonalom a čistom dizajne iPhonu 8. Podľa všetkého bude táto technológia fungovať vďaka 2 infračerveným modulom, ktoré budú schopné detektovať polohu a hĺbku predmetu.

Okrem iného by tu mohlo byť zakomponované aj snímanie dúhovky, vďaka čomu by bolo používanie ešte bezpečnejšie. Presné bezpečnostné prvky a tiež funkcionalitu ale zatiaľ nepoznáme a je dosť možné, že ju spoznáme až na najbližšej Keynote, kde nám Apple predstaví to, na čom celý rok úpenlivo pracuje. Kde nám predstaví iPhone 8!

Tvár - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.