Tohtoročné iPhony 11 a 11 Pro majú vo svojom fotoaparáte množstvo významných vylepšení. Je ale veľmi pravdepodobné, že ich ešte neviete využívať naplno. Nevadí. iPhone 11/11 Pro – toto nastavenie zmeňte ak chcete dokonalé fotky a videá…

iPhone 11/11 Pro – toto nastavenie zmeňte ak chcete dokonalé fotky a videá…

Apple predstavilo v oboch nových iPhonoch naozaj špičkový hardvér. Fotografie a videá budete pomocou neho vytvárať jedna radosť. Ak však chcete aby to bolo dokonalé existuje nastavenie, ktoré by ste mali na svojom iPhone zmeniť. Všetky 3 nové modely totiž dokážu natáčať nádherné 4K videá. Túto kvalitu ale nebudete môcť vidieť bezprostredne po tom ako zariadenia vybalíte z krabice.

- Reklama -

Je to preto, lebo defaultne nastavenie nepočíta s kvalitou 4K. Všetky nové modely iPhone sú dopredu prednastavené na rozlíšenie “len” 1080p s frekvenciou 60 snímok za sekundu. Už toto síce ponúka dostatočnú kvalitu. Stále to ale nevyužíva plný potenciál toho, čo váš iPhone v skutočnosti dokáže. Toto nastavenie zmeníte nasledovným spôsobom:

  1. V novom iPhone otvorte aplikáciu Nastavenia
  2. Prejdite do ponuky Kamera
  3. Vyhľadajte možnosť Video (v predvolenom nastavení budete vidieť 1080p na 60fps) kliknite na ňu.
  4. Teraz si vyberte rozlíšenie a frekvenciu, na ktorej chcete nahrávať video. Najvyššiu kvalitu a dynamiku samozrejme dosiahnete rozlíšením 4K pri 60fps.

Malé upozornenie: Tento výber bude zásadne ovplyvňovať veľkosť úložiska na vašom zariadení. 4K video je o dosť náročnejšie ako klasické FullHD video. Ak ale chcete dosiahnuť čo najvyššiu kvalitu, nebráňte sa tomu…

Niekoľko ďalších tipov pre váš fotoaparát.

Ako sme už uviedli vyššie, zmena rozlíšenia videa nie je jediným spôsobom ako z vášho fotoaparátu vyťažiť maximum. Existuje niekoľko ďalších tipov, ktoré si môžete preštudovať nižšie…

  1. Zachytávanie mimo rámček: Geniálna novinka, ktorá sa objavila s príchodom ultraširokouhlého objektívu pre oba nové modely. Niekedy sa vám stane, že pri fotografií omylom orežete časť hlavy, budovy alebo čohokoľvek počas fotenia. “Smart Frame” to však za vás môže zachrániť. Funkcia urobí fotku aj na ultraširokouhlý objektív takže zachytí aj detaily, ktoré ste na klasický objektív nezachytili. Vďaka tomu môže zachrániť váš záber. Zapnete ho cez: Nastavenia > Fotoaparát.
  2. Zaostrenie zvuku počas videa: Vedeli ste, že počas toho ako natáčate video a priblížite ho na určitý objekt, telefón sa bude sústrediť na jeho zvuk? Pokiaľ ste teda na rušnej ulici, kde počuť všetko možné a chcete natočiť napríklad naštartované auto, po jeho priblížení budete na telefóne počuť hlavne jeho motor.
  3. Zmena pomeru strán: V predvolenom nastavení každý fotí na svojom iPhone s pomerom strán buď 4:3 alebo 1:1. Nové iPhony 11 ale dokážu zachytávať zábery aj na pomer 16:9 či klasicky do štvorca. Návod na to, ako toto prepnúť nájdete tu
  4. V nočnom režime skúste použiť aj statív: Pomerne neznáma vec je nočný režim a použitie statívu v prípade nového iPhonu. Pokiaľ držíte pri fotení zariadenie v ruke, systém vám poskytne expozičné časy len okolo 10 sekúnd. Ak však použijete statív alebo telefón o niečo stabilné opriete, zariadenie to zistí. Výsledkom je expozičný čas až 30 sekúnd, ktorý ešte zvýši kvalitu požadovaného záberu.
iPhone 11:11 Pro - toto nastavenie zmeňte ak chcete dokonalé fotky a videá... - svetapple.sk
iPhone 11/11 Pro – toto nastavenie zmeňte ak chcete dokonalé fotky a videá… – svetapple.sk


Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJidropnews.com
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.