Dnes sme vám už o jednom úniku od Bloombergu písali. Ako sa ukazuje, nie je to jediná informácia, ktorú nám táto renomovaná agentúra priniesla. Podľa nej bude mať iPhone 11 a iPhone 11 Pro môžu priniesť zvýšenú vodeodolnosť.

iPhone 11 a iPhone 11 Pro môžu priniesť zvýšenú vodeodolnosť.

iPhone je už vodeodolný od modelu 7. Najprv priniesol normu IP67, neskôr s príchodom iPhonu 8 a modelu X aj IP68. Môžeme teda povedať, že je na rovnakej úrovni ako jeho konkurencia. Existuje tu ale predsa len jeden obrovský problém, ktorý s vodeodolnosťou súvisí. Vodu síce prežije, ak ho ale utopíte, Apple vám druhý vrámci reklamácie nedá.

Je to problém. Firma totižto na jednej strane garantuje, že zariadenie je na 100% vodeodolné avšak svojim reklamačným poriadkom tiež nepopiera, že sa do neho nejaká voda dostať môže. Jasné, Apple môže argumentovať tým, že nikto nevie presne zaručiť, za akých podmienok sa do zariadenia voda dostala (mohlo by byť pokojne hlbšie ako je to dovolené, prípadne mohlo byť zariadenie vo vode aj dlhšie akoby malo.)

Na druhú stranu je to ale slovo proti slovu. Keď to raz vodeodolné je, tak by to malo byť zahrnuté aj vrámci záruky. Čo ak skočím do bazéna a tesnenie to v malej hĺbke po povedzme 3 minútach vzdá? Jednoznačná chyba na strane nekavlitného kusu. To je však pre mňa zbytočné, nemal som s vodotesným iPhonom skákať do bazéna. Nedáva to predsa zmysel

Toto hlúpe pravidlo by mohlo raz a navždy zaniknúť.

Teraz sa ale ukazuje, že Apple sa už po stránke vodeodolnosti nemá moc kam ďalej posunúť. Dosiahol prakticky maximum, čo smartfón v dnešnej dobe dokáže zvládať. Firma by však mohla zlepšiť vodeodolnosť tak aby mohla zo záručných podmienok vymazať formulku, že pri utopení sa reklamácia neuznáva. Nevieme síce akým spôsobom ale na to sa už nechajme prekvapiť.

Informoval nás o tom ešte dnes magazín 9to5mac s odvolaním na svoj veľmi dobre informovaný a vo svete uznávaný zdroj, magazín Bloomberg. Presne preto veríme tomu, že Apple naozaj zlepší vodeodolnosť pri svojich tohtoročných iPhonoch. Bolo by to veľké +!

iPhone 11 a iPhone 11 Pro môžu priniesť zvýšenú vodeodolnosť. - svetapple.sk
iPhone 11 a iPhone 11 Pro môžu priniesť zvýšenú vodeodolnosť. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  iPhone 16 môže dostať revolučnú novinku, ktorá zmení používanie tlačidiel
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.