Písali sme o tom pred niekoľkými dňami. Informácia pochádzala od spoľahlivého zdroja a teraz ju potvrdil ešte spoľahlivejší zdroj. Potvrdené, iPhone 11 a iPhone 11 Pro budú skutočné názvy septembrových modelov. Príde však zmena.

iPhone 11 a iPhone 11 Pro budú skutočné názvy septembrových modelov.

Príde iPhone 11 už 20. septembra do predaja? Úniky naznačujú, že áno. - svetapple.sk
Príde iPhone 11 už 20. septembra do predaja? Úniky naznačujú, že áno. – svetapple.sk

Len prednedávnom sme vás informovali o tom, že žiaden iPhone XI alebo iPhone 11R sa konať nebudú. Apple bude označovať tohtoročné modely vrámci svojho lineupu ako model 11 a 11 Pro.

Bavili sme sa tiež o najväčšom zariadení, ktoré bude nahrádzať súčasný iPhone XS Max. Tento produkt by sa mal nazývať ako iPhone 11 Pro Max. Respektíve tak tomu bolo doteraz. Vďaka novým, čerstvým únikom od renomovaného Bloombrg ale vieme, že to môže byť úplne ináč.

iPhone 11 ako nástupca modelu XR

iPhone XR 2 na mimoriadne realistických záberoch. - svetapple.sk
iPhone XR 2 na mimoriadne realistických záberoch. – svetapple.sk

Aby sm si v tom teda urobili jasno, začneme najzákladnejším zariadením, ktoré bude tento rok v ponuke. Bude sa jednať o iPhone 11, ktorý príde na miesto iPhonu XR. Toto zariadenie by malo ponúkať 6,1″ LCD displej s edge-to-edge rozložením, Face ID a samozrejme aj 2 šošovky fotoaparátu. Tie by mohol prevziať z tohtoročných iPhonov XS/XS Max. Produkt bude namierený voči masám.

Nebude to high-end iPhone ale iPhone, ktorý bude omnoho dostupnejší. Je dosť pravdepodobné, že sa mierne zníži aj jeho cena (oproti tohtoročnému modelu. Zakúpiť si ho budete môcť vo verzií 64GB, 256GB a 512GB (to je novinka).

iPhone 11 Pro, bez označenia “Max”?

iPhone 11 Pro Max a jeho kapacita batérie. Je obrovská. - svetapple.sk
iPhone 11 Pro a jeho kapacita batérie. Je obrovská. – svetapple.sk

No a teraz k tomu dôležitejšiemu zariadeniu. Konkrétne k iPhonu 11 Pro. Zariadenie by malo nahrádzať iPhone XS a iPhone XS Max. Typové označenie je logické, nakoľko ide o lepší produkt ako klasický iPhone 11 a hlavne bude môcť Apple pokračovať v číselnej tradícii označovania. Jedna zaujímavosť by ale mohla nastať. Je veľmi pravdepodobné, že sa nedočkáme iPhonu 11 Pro Max.

Už v predošlom článku sme vás informovali o tom, že sa nám to zdá trošku “krkolomné” a uvedomuje si to evidentne aj Apple. Koniec koncov, aj iPad Pro môžete kúpiť v dvoch rozličných veľkostiach, ktoré sa nelíšia názvom. Tento trend by mal zdediť aj jablkový telefón. Čo na to poviete?

iPhone 11 a iPhone 11 Pro budú skutočné názvy septembrových modelov. - svetapple.sk
iPhone 11 a iPhone 11 Pro budú skutočné názvy septembrových modelov. – svetapple.sk
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here