Produkty od spoločnosti Apple majú jedného spoločného menovateľa – dlhú životnosť. Tieto zariadenia si kupujeme aj roky po ich uvedení na trh, pretože ponúkajú optimálny výkon, nadčasový dizajn a v neposlednom rade perfektnú vzájomnú kompatibilitu. Aj preto sa dnes stále oplatí uvažovať nad starším iPhonom 11. Toto zariadenie kúpite vo vysokom zvýhodnení. Je dokonca lacnejšie, ako iPhone SE 2.

Samotný iPhone 11 má k dispozícii dostatočne výkonný čip A13 Bionic, s ktorým bez problémov zvláda všetky bežné procesy, ako aj náročnejšie hry. Rovnako v ňom nájdete dva kvalitné fotoaparáty, ktoré natáčajú 4K video a zvládajú dokonca aj nočný režim. Displej telefónu má uhlopriečku až 6,1″ a vo vrchnej časti ponúka autentifikačnú technológiu Face ID.

Čo sa týka ceny, tak tá sa v čase uvedenia na trh pohybovala na úrovni 799 €. Po rokoch v predaji však pochopiteľne klesla a to až na takú úroveň, že iPhone 11 dnes kúpite po kliknutí na tento odkaz od 440 €. V praxi to znamená, že zaň zaplatíte o trochu menej, ako za základný iPhone SE 2022.

iPhone SE 2 je dnes drahší, ako iPhone 11

iPhone SE a iPhone 11 na jednej fotke
Zdroj: Unsplash / Shiwa ID / Mikhail Tyrsyna (úprava redakcie)

Ten je síce po technickej stránke novší, pretože má výkonnejší procesor A15 Bionic, ako aj podporu 5G siete, no to je asi všetko. Apple predáva iPhone SE 2 za 549 €, pričom najvýhodnejšie ponuky začínajú po kliknutí na tento odkaz na úrovni 450 €.

Dostanete, ale telefón so zastaralým dizajnom, relatívne malým displejom, ktorý má hrubé rámy vo vrchnej a spodnej časti, malou batériou a jedným jediným fotoaparátom bez podpory nočného režimu.

Nesmiete pri tom zabúdať, že Apple dbá na výrobu tých najvýkonnejších mobilných procesorov na svete. Aj vďaka tomu čip A13 Bionic dokáže poraziť väčšinu procesorov od konkurenčných výrobcov, ktoré dnes ponúkajú smartfóny strednej triedy.

Ak chcete iPhone 11, mali by ste si poponáhľať

iPhone 11 je v zľave
Zdroj: Unsplash / David Švihovec / Geometric Photography (úprava redakcie)

Ako sme uviedli vyššie, ak si kúpite iPhone 11 dnes, alebo pokojne aj o mesiac, ešte stále neurobíte krok vedľa. Treba brať, ale do úvahy, že toto zariadenie má svoj vek a ani spoločnosť Apple ho nebude podporovať večne.

Dnes doň nainštalujete operačný systém iOS 16 a v budúcnosti bude podporovať aj iOS 17, iOS 18 či možno dokonca iOS 19. Na akúkoľvek novšiu verziu, ale zabudnite, čo znamená, že životnosť tohto zariadenia s najmodernejšími funkciami predstavuje ešte cca 3 roky.

Prečítajte si tiež  Originálnu MagSafe nabíjačku kúpite opäť v zľave. Alternatíva je ešte o polovicu lacnejšia

Za vyššie uvedenú cenu je to, ale z nášho pohľadu veľmi dobrý deal, nad ktorým sa neoplatí príliš dlho špekulovať. iPhone 11 nie je pre náročných používateľov. Je pre tých, ktorí si chcú vyskúšať platformu iOS za rozumnú cenu, alebo chcú takéto zariadenie zaobstarať napríklad svojim deťom.

Nezabudnite na príslušenstvo od Loopi

Loopi Bio Case
Zdroj: Loopi

A keď už si svoj vysnívaný prvý iPhone kúpite, ochráňte ho kvalitným a elegantným obalom od Loopi.sk. V ponuke nájdete široký sortiment produktov, ktoré si budú s vašim iPhonom dokonalo rozumieť.

Našim odporúčaním je napríklad ekologický kryt za 9,99 € alebo transparentný kryt za 14,99 €, v ktorom sa nestratí nádherný dizajn zariadenia. Všetky produkty nám prešli rukami, takže vám ich môžeme odporučiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -