Po vyše mesiaci používania nového iPhonu 11 Pro môžem povedať, že som u z určitých jeho technických vylepšení doslova unesený. iPhone 11 Pro je prvý smartfón, ktorý dávam na nabíjačku vtedy, keď má ešte 30%! Doteraz som bol zvyknutý nabíjať ešte počas dňa. To sa s novým modelom raz a navždy zmenilo.

3iPhone 11 Pro je prvý smartfón, ktorý dávam na nabíjačku vtedy, keď má ešte 30%!

Apple testuje nové prototypy Face ID. Chce buď zmenšiť alebo odstrániť výrez.
Batéria je absolútne „svetová“ – svetapple.sk

Apple pri predstavení nového iPhonu 11 povedalo, že vydrží o 1 hodinu dlhšie ako predchodca, model XR. Nad tým by sme mohli mávnuť rukou (aj keď podľa našich testovaní tiež ponúka reálne celodennú výdrž batérie). Akonáhle ale prišla reč na iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max, lietali tu trochu iné čísla. V prípade menšieho, 5,8″ modelu je výdrž až o 4 hodiny lepšia ako v prípade predchodcu, modelu XS. Ak si vezmeme do vienka väčšiu verziu so 6,5″ displejom, jeho výdrž je až o 5 hodín dlhšia ako mal predchodca, model XS Max. Výsledky sú teda pôsobivé, zatiaľ to však bolo všetko len na papieri.

To, či si v tomto smere zariadenia aj reálne polepšili sa dá sledovať až na vlastnom teste. Ten som urobil tak, že som počas jedného týždňa používal iPhone XS s 5,8″ displejom a potom na ďalší týždeň jeho nástupcu, model 11 Pro s rovnakou uhlopriečkou. Samozrejme, na presné čísla som takýmto testovaním nemohol prísť.

Predsa len tu zohrávali úlohu aj rôzne faktory ako napríklad to, koľko som telefón počas dňa používal, ako veľa som telefonoval, surfoval na webe či koľko som odpisoval na správy.

Som dosť vyťažený používateľ. Zariadenia teda využívam naplno a doteraz som im zvykol vyšťaviť baterku na toľko, na koľko to len išlo ešte počas dňa. Z môjho pozorovania som samozrejme zistil, že model 11 Pro je na tom s výdržou lepšie. Čo ma ale šokovalo bol ten obrovský rozdiel, ktorý som zaznamenal…

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.