Tohtoročná konferencia od spoločnosti Apple nás veľmi potešila v bode, kedy nám kompetentní ohlásili, že nový 6,5″ iPhone vydrží až o 5 hodín dlhšie ako predchodca. Ako je na tom ale oproti konkurentom? iPhone 11 Pro Max je kráľom v oblasti výdrže batérie.

iPhone 11 Pro Max je kráľom v oblasti výdrže batérie.

Bola to v podstate len otázka času kým niekto chytí do ruky úplne nový iPhone 11 Pro Max a porovná ho spolu s menším iPhononm 11 a iPhonom 11 Pro (s 5,8″ displejom) na výdrž batérie. Teraz sa tak stalo a test prináša naozaj potešujúce výsledky.

Vďaka novému YouTube videu, o ktoré sa postaral kanál Mrwhosetheboss môžeme vidieť novú vlajkovú loď v Top konfigurácii ako najlepšiu čo sa výdže týka nie len z pomedzi trojice posledných predstavených iPhonov, ale aj z pomedzi konkurencie. Ako vôbec prvé sa pri tom vybilo tiež zariadenie z radov nových iPhonov. Konkrétne model 11, ktorý má o čosi lepšiu výdrž (o 1 hodinu viac) ako predchodca XR. Oproti vlajkovým lodiam to stále nie je dostatočné.

Na štvrtom mieste pri tom skončilo zariadenie, ktoré vyrába konkurenčná spoločnosť Samsung. Novinka označená ako Galaxy Note 10+ mala na svojom konte nulu v čase, kedy iPhone 11 Pro Max ešte stále 24%! Na treťom mieste ostal klasický iPhone 11 Pro s 5,8″ displejom. Je fantastický výsledok, že aj o toľko menšie zariadenie (oproti Note S10+) má dlhšiu výdrž. Druhé miesto v teste obsadil čínsky Huawei Mate 30 Pro, ktorý sa vypol len tesne (5%) pred tým ako sa vypol aj víťaz, iPhone 11 Pro Max. Výsledok je teda taký, že model 11 Pro Max je víťazom tejto kategórie.

V reálnych číslach

Pokiaľ sa na to pozrieme v reálnych tak logicky prehralo zariadenie, ktoré malo úplne najmenší akumulátor zo všetkých. iPhone 11 vydržal so svojou kapacitou „len“ 3046 mAh celých 5 hodín a 2 minúty. Druhé miesto obsadil prekvapivo Samsung Galaxy Note 10+ s akumulátorom až 4300 mAh a výdržou 6 hodín a 31 minút.

Tesne za ním sa potom umiestnil 5,8″ iPhone 11 Pro s akumulátorom o kapacite 3190 mAh. Ten vydržal o 11 minút dlhšie ako Samsung a teda 6 hodín a 42 minút. Huawei Mate 30 Pro s najväčším akumulátorom zo všetkých (4500 mAh) vydržal celých 8 hodín a 13 minút. Víťaz testu je iPhone 11 Pro Max s akumulátorom o kapacite „len“ 3969 mAh. Výdrž bola až 8 hodín a 32 minút.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro cena: Slovákov príjemne poteší aj keď má zdražieť jeho výroba

Spomenúť treba ešte to, že test bol maximálne objektívny a spájal všetko od prezerania webových stránok cez hrane hier až po sledovanie filmov. Pri reálnom používaní by vám mali prakticky všetky zariadenia vydržať minimálne 1 celý deň. Vylúčená nie je ani dvojdňová výdrž. Tá sa ale týka menej náročných používateľov.

iPhone 11 Pro Max je kráľom v oblasti výdrže batérie. - svetapple.sk
iPhone 11 Pro Max je kráľom v oblasti výdrže batérie. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.