Apple sa už roky zameriava na fotoaparáty svojich zariadení. Pri iPhone ich každým rokom vylepšuje a my môžeme povedať, že fotia naozaj výborne. Dnes vám prinášame sériu zaujímavých záberov od 9to5mac, ktoré vznikli v uliciach Londýna potom ako v krajine začal vyčíňať koronavírus, COVID-19.

iPhone 11 Pro vs. prázdny Londýn

K fotografiám nižšie asi veľa netreba hovoriť. Všetci vieme, aká vážna situácia je momentálne „tam vonku“ a musíme si na seba dávať pozor. Vo Veľkej Británii sa pandémia šíri mimoriadne rýchlo a ľudia si už uvedomili, že by mali radšej ostať doma. Na fotkách vidíme miesta, na ktorých sa normálne nachádzajú desiatky či možno stovky turistov, ako zívajú prázdnotou.

Autor týchto záberov využíval všetko, čo mu jeho zariadenie ponúka. Hovoríme teda o trojici objektívov, ktoré sa nachádzajú na zadnej strane iPhonu 11 Pro. Podľa nás bolo pridanie ultraširokouhlej šošovky do tohto modelu absolútne geniálnym krokom, pretože tento fotoaparát robí nádherné a dynamické zábery. Kvalitu môžete koniec koncov posúdiť sami.

Zabudnúť nemôžeme ani na normálny širokouhlý objektív a tiež teleobjektív. Prvý menovaný ponúka slnečnú clonu ƒ/1.8 a druhý zase ƒ/2.0. Pri ultraširokom objektíve máme k dispozícii ƒ/2.4 a 120° uhol. Pre niekoho je možno prekvapivým parametrom, že všetky čipy majú rozlíšenie „len“ 12 Mpx. Na druhú stranu ale treba vedieť, že práve na rozlíšení až tak nezáleží.

Výzva pre vás…

Pošlite nám vaše fotografie prázdneho mesta do komentára na facebooku prípadne na redakcia[zavináč]svetapple.sk. Tie najlepšie kúsky vyberieme a zverejníme na našej stránke aj s vašim menom (prípadne Instagramom alebo FB stránkou). Nezabudnite nám poslať aj lokalitu, kde boli zachytené.

iPhone 11 Pro vs. prázdny Londýn. Pozrite si sériu nádherných záberov.
Prečítajte si tiež  "Shot on iPhone 6"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.