Spoločnosť Apple začala pred niekoľkými rokmi vo svojich mobilných zariadeniach uplatňovať taktiku, v rámci ktorej do nich vkladá extrémne výkonné procesory, na ktoré sa nedoťahuje ani konkurencia s Androidom. Jeden takýto čip je samozrejme súčasťou iPhonu 11 a aj keď má tento model časy svojej najväčšej slávy za sebou, po zľave ho kúpite za vynikajúcu cenu. Ešte stále doň nainštalujete iOS 17 a vydrží vám niekoľko dlhých rokov.

iPhone 11 má na rozdiel od podobne drahého iPhonu SE 3. generácie väčší až 6,1″ LCD displej, ktorý ponúka edge-to-edge rozloženie a taktiež snímač skenovania tváre Face ID. Zariadenie má síce starší procesor A13 Bionic, no vďaka využitiu 7 nm výrobného procesu nejde ani v roku 2023 o žiadne extrémne slabé zariadenie. Na bežné použitie vám to bude určite stačiť a v tomto smere je tiež bonusom prítomnosť druhej ultraširokouhlej šošovky fotoaparátu či podpora nočného režimu. Ani jednu z týchto vecí v iPhone SE 3 nenájdete.

Čo sa týka ceny, iPhone 11 sa v čase uvedenia na trh predával za 799 €, avšak dnes je situácia úplne iná. Keďže je toto zariadenie už relatívne staré, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 443 €.

iPhone 11 v zľave
Zdroj: YouTube / Nick Ackerman / Yehia Radwan يحيى رضوان (úprava redakcie)

Je to síce stále dosť peňazí, no nezabúdajte, že získate smartfón, ktorý vám vydrží ešte aspoň dva roky a okrem iOS 17 bude s vysokou pravdepodobnosťou podporovať aj operačný systém iOS 18.

Navyše tým jeho pravidelné aktualizácie neskončia, pretože spoločnosť Apple pravidelne opravuje a vylepšuje chyby aj vo svojich starých systémoch, ktoré už roky nie sú „aktuálne“. Ak však chcete plnohodnotnú podporu, práve teraz, keď vyšišel iOS 17, je zrejme posledná rozumná príležitosť na to, aby ste si iPhone 11 zaobstarali.

iPhone 12 je určite lepšia voľba. Zaplatíte zaň však o čosi viac 

iPhone 12
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen / Frederik Lipfert (úprava redakcie)

A ak sa vám zdá iPhone 11 predsa len príliš starý a radšej by ste investovali do niečoho modernejšieho, k dispozícii máte buď iPhone SE 3 s procesorom A15 Bionic a podporou 5G siete, alebo iPhone 12 z roku 2020, ktorý je podľa nás oveľa rozumnejšou voľbou.

Zariadenie má modernejší dizajn, v prednej časti sa nachádza OLED displej s ochranou Ceramic Shield, ponúka lepší kamerový systém, podporu pre MagSafe a veľa iných inovácií vrátane výkonnejšieho 5 nm čipu A14 Bionic.

iPhone 12 sa taktiež predával za 799 €, no dnes ho kúpite po kliknutí na tento odkaz za 575 €. A to sa za stále moderný smartfón, na ktorý zrejme nainštalujete ešte aj iOS 19 určite oplatí. Rozhodnutie, ale nechávame tradične na vás. Ktorý model si vyberiete?

Prečítajte si tiež  Film Bankár si môžete pozrieť na Apple TV+ zadarmo bez predplatného!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -