V posledných rokoch sa spoločnosť Apple snaží v čo najväčšej možnej miere diverzifikovať dodávateľov. Samozrejme, že to nie je jednoduché, keďže musia dodržiavať prísne štandardy produkcie. Foxconnu v Indii sa to ale podarilo. Z tamojších liniek začal schádzať iPhone 11. Dostať sa môže aj do Európy.

iPhone 11 „Made in India“

O nové správy sa postarala redakcia časopisu The Economic Times. Podľa jej zistení Apple vyriešilo problémy s vysokými dovoznými clami na iPhone 11 v Indii. Doposiaľ sa toto zariadenie dovážalo z Číny.

Nakoľko sa to ale vzhľadom k tamojším zákonom neoplatí, Apple si nový smartfón vyrobí priamo v krajine. Produkcia prebieha v závodoch spoločnosti Foxconn. Firma sa stará aj o iné modely.

Vďaka tomuto kroku ušetrí cupertinský gigant cca 22% zo sumy zariadenia, ktorá musela byť doposiaľ zohľadnená v cene kvôli vysokým dovozným clám.

Dodávateľ má v pláne investovať v krajine ďalšiu miliardu dolárov do výroby iných zariadení. Pre spoločnosť Apple je India obrovskou príležitosťou, kde môže v blízkej budúcnosti expandovať. Začiatkom tohto roka tu dokonca otvorila internetový obchod, čo je veľký krok.

Informácie z pozadia tiež nevyvrátili, že pokiaľ bude iPhone 11 vyrobený v dostatočne veľkom počte, niektoré kusy sa môžu vyvážať aj do iných krajín. To znamená, že sa indický iPhone môže ocitnúť napríklad aj v Európe. Človek by to však okrem spozorovania nápisu o krajine pôvodu nemal nijakým spôsobom pocítiť.

Najlepší mobil roku 2019. Pokiaľ si kúpite iPhone 11, určite vás nesklame.
iPhone 11 sa od dnešného dňa vyrába aj v Indii

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple vráti do Apple Watch funkciu, ktorá zmizla s príchodom watchOS 10
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.