Cupertinský gigant si vždy zakladal na svojom prvotriednom dizajne. Produkty od Apple bývajú jednoduché, čisté a pôsobia exkluzívne. Nedávno sa na internete objavil patent, ktorý ukazuje odlišné vizuálne možnosti zadnej šošovky fotoaparátu v porovnaní s tým, ako sa Apple napokon rozhodlo pri iPhone 11 a iPhone 11 Pro.

iPhone 11/11 Pro mohol mať úplne iný dizajn fotoaparátu

Pri vývoji produktov je bežné, že sa na stole vyberá z viacerých možných prevedení. Následne padne voľba na jedno, ktoré putuje do výroby a ktoré zákazníci používajú. Počas dnešného dňa boli objavené nové patentové prihlášky, ktoré spoločnosť Apple získala tesne po predstavení iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro. Ťažko povedať, prečo až tak neskoro, no vzhľadom na dizajn môžeme predpokladať, že to nemalo nič spoločné s budúcou generáciou zariadení (iPhonom 12).

Podľa všetkého sa jedna len o vizuálnu záležitosť. Samotné patenty nemajú akýkoľvek vplyv na funkčnosť kamerového systému. Ukazujú však prevedenia, pri korých si dovolíme tvrdiť, že nevyzerajú veľmi dobre. V prvom rade obrázok znázorňuje iPhone 11 Pro. Sú tu tri šošovky usporiadané úplne iným spôsobom, ako oficiálna verzia. Najhlavnejší rozdiel sa týka rámčeka. Ten nemá tvar štvorca ale pripomína kruh.

iPhone 11 Pro/11 Pro Max mohol mať úplne iný dizajn fotoaparátu. Toto bolo na stole.
Patent č. 1

V druhom prípade vidíme základný iPhone 11, čo nám prezrádzajú 2 šošovky fotoaparátu. Spolu s bleskom a mikrofónom sú umiestnené v podstate rovnako, ako pri finálnej verzií. Dokonca aj rám je veľmi podobný, no jeho tvary sú o niečo komplikovanejšie.

iPhone 11 Pro/11 Pro Max mohol mať úplne iný dizajn fotoaparátu. Toto bolo na stole.
Patent č. 2

Ľudia vo veľkom kritizovali výsledný dizajn a počet fotoaparátov. Avšak po tom, ako Apple zariadenia predstavilo a zákazníci si ich mohli podržať v ruke, poväčšine uznali, že to vyzerá celkom dobre.

Tento rok sa rozmiestnenie šošoviek opäť zmení. iPhone 12 Pro/12 Pro Max by mal priniesť LiDAR skener. Uvidíme, ako to dopadne v praxi. Do komentára nám napíšte, či by sa vám viacej páčil dizajn znázornený na patentoch vyššie, alebo nie.

iPhone 11 Pro/11 Pro Max mohol mať úplne iný dizajn fotoaparátu. Toto bolo na stole.
iPhone 11 Pro/11 Pro Max mohol mať úplne iný dizajn fotoaparátu. Toto bolo na stole.
Prečítajte si tiež  Rusi prišli na nejaký čas o alkohol. Dôvodom sú rozsiahle DDoS útoky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.