Už dnes sa v kuloároch hovorí o tom, že spoločnosť Apple predstaví v roku 2020 štyri nové iPhony, ktoré budú podporovať 5G. No a hoci technológia zvýši aj výrobnú cenu zariadení (cca. o 30-100$), podľa Ming-Chi Kua sa nedočkáme navýšenia ceny. iPhone 12/12 Pro nebude drahší ako tohtoročné modely.

iPhone 12/12 Pro nebude drahší ako tohtoročné modely.

Ming-Chi Kuo sa dnes vyjadril k cenovej politike budúcoročných iPhonov. Apple chystá až 5 úplne nových modelov v 2020-tom. Jedným z nich má byť model SE 2, ktorý príde začiatkom roka a nepredpokladá sa, že by priniesol technológiu 5G. Bude zameraný na menej náročnú klientelu a od toho sa bude odvíjať aj jeho dostupná cena. Tohto zariadenia sa teda zvýšené náklady netýkajú.

- Reklama -

Konkrétne by komponenty na podporu super rýchlej siete v zvyšných štyroch modeloch mali stáť až o 30-100$ navyše. To veru nie je malý rozdiel. To koľko to však bude presne sa dnes povedať nedá. Všetko bude záležať od modelu a od danej technológie.

Tak či onak, podľa Ming-Chi Kua by sme sa nemali dočkať v podstate žiadneho navýšenia finálnych cien. Ak sa ho aj dočkáme, nebude príliš výrazné ale len minimálne. V súčasnosti začína iPhone 11 v USA na sume 699$, model 11 Pro na sume 999$ a 11 Pro Max 1099$. Korekcie ceny teda môžu byť podľa predpovede maximálne v desiatkach dolároch.

iPhone s displejom ProMotion a frekvenciu 120 Hz potvrdený od ďalšieho zdroja.

Apple o peniaze nepríde, bude tlačiť na dodávateľské reťazce

Ak si myslíte, že Apple by na každom iPhone strácalo 30-100$, ste na omyle. Jablková spoločnosť má síce rada svojich fanúšikov ale ako ju všetci dobre poznáme, nechá si rada všetko zaplatiť aby si vždy držala dlhodobo stanovenú maržu a „nepodliezala ju“. Kompenzovať náklady na 5G si bude Cupertinsky gigant práve na dodávateľskom reťazci.

Tak isto sa Apple bude sústrediť na to aby vykonávalo čo najmenšie množstvo jednorázových platieb súvisiacich s vývojom a finálnym testovaním produktov. Nikto síce netvrdí, že Apple tak bude schopné nahradiť celú cenu nových komponentov ale určite ju aspoň čiastočne zníži.

Pri tlačení na dodávateľské reťazce má Apple argumentovať tým, že plánuje vydať 4 nové iPhony a v budúcnosti to bude robiť 2 krát ročne. Inými slovami by mohli spoločnosti zarábať podstatne viac peňazí.

iPhone 12 koncept
iPhone 12/12 Pro nebude drahší ako tohtoročné modely. – svetapple.sk

Náklady na vývoj sa tiež znížia počtom iPhonov podporujúcich 5G

Aby sme to možno ešte trochu upresnili. Apple môže šetriť na finálnom náročnom vývoji kovových rámov, ktoré budú podporovať technológiu 5G. Netreba si tu ale myslieť, že svoju prácu začne „flákať“. To vôbec nie. Spoločnosť by mohla urobiť univerzálny rám pre všetky modely s tým, že ku každému individuálne upravý rozmery.

Hovorí sa o tom, že nový iPhone 12/12 Pro by mal pripomínať iPhone 4/4S. Toto by sa malo týkať až 4-zariadení. Používatelia budú mať teda možnosť výberu a je vysoko pravdepodobné, že budú nakupovať viac. Apple ale nebude musieť pre každé zo štvorice zariadení vyvíjať svoj vlastný rám, ktorý bude 5G podporovať.

Ako už bolo uvedené vyššie, urobí len jeden, ktorý bude fungovať ako akási „platforma“, a ktorý sa použije pri všetkých zariadeniach len so zmenou rozmerov. Týmto spôsobom sa budú šetriť výrobné náklady. Okrem toho majú prísť až dva 6,1″ modely, obe s podporou 5G. Je teda možné, že tu bude spomínaný rám úplne totoťný…

V roku 2020 Apple predstaví 5 nových iPhonov.
iPhone 12 – svetapple.sk


Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.