Hoci máme ešte celý rok pred sebou, už dnes poznáme základné informácie ohľadom budúcoročných produktov. Jednou z nich je, že iPhone 12 by mal pripomínať iPhone 4 svojim kovovým rámom.

iPhone 12 by mal pripomínať iPhone 4 svojim kovovým rámom.

Dnešné informácie od dobrých zdrojov, konkrétne analytika Ming-Chi Kua opäť čo to prezrádzajú o nadchádzajúcej generácii nového iPhonu. Podľa jeho poslednej správy sa môžeme tešiť na zásadné zmeny, ktoré sa konečne odlepia od zaobleného dizajnu na všetky strany. Kovový rámik, ktorý sa bude nachádzať na boku zariadenia by mal pripomínať ten, ktorý Apple predstavilo ešte v roku 2010 v revolučnom iPhone 4/4S, ktoré sú dodnes považované za jedny z najkrajších.

Okrem iného by sa mal samozrejme pozmeniť aj dizajn zariadenia i keď zatiaľ netušíme ako. Pokiaľ sa Apple bude rámikom inšpirovať práve u staršieho iPhonu 4/4S, mohol by byť viac hranatý. Inými slovami by mohol ponúkať viacej ostrých hrán a po rohoch elegantné zaoblenie. So sklom na prednej aj zadnej strane zároveň sa samozrejme stále počíta. Práve spomínaný iPhone z roku 2010 a jeho revolučný dizajn naučil mnohých výrobcov ako by mali produkty vyzerať. Bolo by veľmi dobrou správou, keby sa k nemu Apple po rokoch priamo vráti. Hoci už od iPhonu 8 máme späť sklo na zadnom kryte, predsa len to ešte stále nie je ono…

Nové uhlopriečky a tiež 5G

Ako sme už uviedli, iPhone v roku 2020 by mal prísť s celkom novým dizajnom. Uvidíme, do akej miery bude zásadný avšak už dnes poznáme jeho uhlopriečky. Ming-Chi Kuo tvrdí, že profi verzie prídu s väčším rozdielom medzi sebou. Kým nástupca 5,8″ iPhone 11 Pro príde s uhlopriečkou 5,4″, nástupca 6,5″ iPhone 11 Pro Max bude mať uhlopriečku až 6,7″ čím pôjde o najväčší iPhone v histórii. Nástupca základného iPhonu 11 ostane pri 6,1″. Zmenou ale prejde jeho displej, ktorý by mal po vzore svojich prepracovanejších bratov priniesť technológiu OLED.

iPhone 12 by mal pripomínať iPhone 4 svojim kovovým rámom. - svetapple.sk
iPhone 12 by mal pripomínať iPhone 4 svojim kovovým rámom. – svetapple.sk

Otázny je aj výrez na vrchu displeja nazývaný ako „notch“. Šepká sa, že inšpiráciou by mal byť pri novej generácii jablkového smartfónu napríklad aj súčasný iPad Pro, ktorý žiaden výrez nemá a ponúka tak nádherný a čistý dizajn. Ak by sa tým riadilo aj Apple, iPhone 12 by skutočne Face ID mohol mať schované v extrémne tenkom rámčeku okolo displeja. V tomto rámčeku by sa potom schovávalo aj sluchátko…

Prečítajte si tiež  Aktuálne: Pozrite sa na doteraz najpresnejšie vizualizácie hodiniek Apple Watch Pro

Nástupcovia iPhonu s označením „Pro“ tiež prinesú pokročilú 3D kameru na zadnej strane, ktorá bude schopná snímať 3D objekty zatiaľ čo základný iPhone 12 takúto vymoženosť mať nebude. Všetky 3 jablkové smartfóny by mali byť vybavené aj 5G čipom, ktorý bude dodávať spoločnosť Qualcomm. Apple už síce vlastní časť Intelu, ktorá vyvíja modemy aj na 5G ale jeho technológie bude schopné využívať až pravdepodobne v roku 2022, takže stále máme čas… Uvítate iPhone, ktorý bude dizajnom vychádzať z iPhonu 4/4S alebo je to podľa vás krok späť?

iPhone 12 by mal pripomínať iPhone 4 svojim kovovým rámom. - svetapple.sk
iPhone 12 by mal pripomínať iPhone 4 svojim kovovým rámom. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.