Apple nezvykne zverejňovať presnú kapacitu operačnej pamäte RAM pri svojich iOS zariadeniach. Vždy sa jedná o informácie, ktoré nám odkrýva až prvý geekbench test, prípadne vývojárske nástroje. Dnes sa o to postarala posledná beta verzia Xcode 12.1.

iPhone 12 – 4GB RAM

Hardvér „základného“ iPhonu 12 neprekvapí. Nájdeme v ňom procesor A14 Bionic a 4GB RAM (rovnako, ako v iPade Air 4. generácie). V porovnaní s predchodcom nejde o žiaden posun vpred. Podľa nás to ale nebolo potrebné.

Už iPhone 11 pracoval s touto kapacitou veľmi svižne a ani počas ročného používania sme nepocítili potrebu navýšenia RAM. S iPhonom 12 mini alebo iPhonom 12 budete bez problémov natáčať/renderovať videá, hrať najmodernejšie hry a spúšťať náročné aplikácie. Nikdy vás nezradí.

Podpora softvérových aktualizácií sa odhaduje na minimálne 4 roky dopredu. Ak si dnes kúpite tento smartfón, z dlhodobého hľadiska sa veľmi oplatí.

iPhone 12 Pro – 6GB RAM

Pokiaľ si vyberiete vlajkovú loď, iPhone 12 Pro prípadne iPhone 12 Pro Max, k dispozícii budete mať po prvýkrát 6GB RAM. Predchodca mal 4GB a aj napriek sofistikovanému hardvéru v oblasti fotografie a videa, zvládal všetky procesy veľmi rýchlo a bez zaváhaní.

Môžeme však predpokladať, že niektoré funkcie ako Apple ProRAW či natáčanie Dolby Vision HDR videa pri 60fps sú skrátka náročnejšie a vyžadujú vyššiu operačnú pamäť.

Nakoľko je iPhone 12 Pro absolútnou vlajkovou loďou ponuky, o jeho schopnostiach nemôžu byť pochybnosti. 6GB RAM sem teda právoplatne patrí a my sa už teraz nevieme dočkať, ako si to celé vyskúšame v praxi (a porovnáme so základným iPhonom 12).

Do komentára nám napíšte, ako sa na túto kapacitu pozeráte vy. Príde vám dostatočná alebo nie?

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone 7 Pro? Žeby predsa?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.