Hovorí sa, že Apple tento rok zakomponuje do svojho iPhonu 12 aj takzvané reverzné nabíjanie. Tieto informácie zatiaľ nie sú potvrdené na 100%, no vďaka stránke The Apple Post sa môžeme pozrieť, ako by to fungovalo.

iPhone 12 a reverzné nabíjanie

Pôvodne sme dobre známu technológiu z Andoridov mali vidieť ešte minulý rok. O jej prítomnosti v iPhone 11/11 Pro sa vášnivo diskutovalo v auguste 2019.

Napokon sa síce dohady nenaplnili, no o tom, že boli domnienky správne nás presvedčil následujúci rozbor zariadení. Nachádzali sa tu komponenty (súčasť bezdrôtového nabíjania), ktoré ponúkali možnosti rozšírenia aj pre reverzné nabíjanie. Apple sa podľa analytika Ming-Chi Kua, rozhodlo na poslednú chvíľu túto funkciu preložiť na neskôr, kvôli možným problémom s akumulátorom.

iPhone 12 by bol vďaka zväčšenej kapacite ideálnym adeptom na jej implementáciu. Ak sa niekoľko informácií z dodávateľských reťazcov naplní, možno budeme prostredníctvom jeho zadného tela dopĺňať šťavu inteligentným hodinkám Apple Watch alebo kamarátovmu smartfónu, ktorý potrebuje pár percent. Ako by to ale vyzeralo?

- Reklama -

Dizajn funkcie reverzného nabíjania v iPhone 12 – koncept

iPhone 12 a reverzné nabíjanie. Ako by mohla technológia fungovať?

Na všetko by mohlo slúžiť okno, ktoré poznáme napríklad z pripojenia AirPods k iOS. Vďaka nemu by sme mohli potvrdiť “žiadosť o nabíjanie” a tak začať celý proces. Okrem iného by sa tu mohla nachádzať aj funkcia, ktorá by nabíjanie automaticky zastavila v prípade, že sa váš iPhone (ten ktorý nabíja) dostane na 35% svojej kapacity (alebo podľa toho, koľko si sami zvolíte).

Používateľ by si vedel vybrať, akým spôsobom má reverzné nabíjanie fungovať. V prvom prípade hovoríme o odovzdávaní energie, v druhom prípade o prijímaní energie a v treťom prípade o oboch súčasne (podľa potreby). Po skončení procesu by vám iPhone 12 oznámil, že je všetko hotové. Brali by ste takéto vylepšenie? Napíšte nám do komentára.

iPhone 12 a reverzné nabíjanie. Ako by mohla technológia fungovať?
iPhone 12 a reverzné nabíjanie. Ako by mohla technológia fungovať?
iPhone 12 a reverzné nabíjanie. Ako by mohla technológia fungovať?
- Reklama -

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here