Hovorí sa, že Apple tento rok zakomponuje do svojho iPhonu 12 aj takzvané reverzné nabíjanie. Tieto informácie zatiaľ nie sú potvrdené na 100%, no vďaka stránke The Apple Post sa môžeme pozrieť, ako by to fungovalo.

iPhone 12 a reverzné nabíjanie

Pôvodne sme dobre známu technológiu z Andoridov mali vidieť ešte minulý rok. O jej prítomnosti v iPhone 11/11 Pro sa vášnivo diskutovalo v auguste 2019.

Napokon sa síce dohady nenaplnili, no o tom, že boli domnienky správne nás presvedčil následujúci rozbor zariadení. Nachádzali sa tu komponenty (súčasť bezdrôtového nabíjania), ktoré ponúkali možnosti rozšírenia aj pre reverzné nabíjanie. Apple sa podľa analytika Ming-Chi Kua, rozhodlo na poslednú chvíľu túto funkciu preložiť na neskôr, kvôli možným problémom s akumulátorom.

iPhone 12 by bol vďaka zväčšenej kapacite ideálnym adeptom na jej implementáciu. Ak sa niekoľko informácií z dodávateľských reťazcov naplní, možno budeme prostredníctvom jeho zadného tela dopĺňať šťavu inteligentným hodinkám Apple Watch alebo kamarátovmu smartfónu, ktorý potrebuje pár percent. Ako by to ale vyzeralo?

Dizajn funkcie reverzného nabíjania v iPhone 12 – koncept

iPhone 12 a reverzné nabíjanie. Ako by mohla technológia fungovať?

Na všetko by mohlo slúžiť okno, ktoré poznáme napríklad z pripojenia AirPods k iOS. Vďaka nemu by sme mohli potvrdiť „žiadosť o nabíjanie“ a tak začať celý proces. Okrem iného by sa tu mohla nachádzať aj funkcia, ktorá by nabíjanie automaticky zastavila v prípade, že sa váš iPhone (ten ktorý nabíja) dostane na 35% svojej kapacity (alebo podľa toho, koľko si sami zvolíte).

Používateľ by si vedel vybrať, akým spôsobom má reverzné nabíjanie fungovať. V prvom prípade hovoríme o odovzdávaní energie, v druhom prípade o prijímaní energie a v treťom prípade o oboch súčasne (podľa potreby). Po skončení procesu by vám iPhone 12 oznámil, že je všetko hotové. Brali by ste takéto vylepšenie? Napíšte nám do komentára.

iPhone 12 a reverzné nabíjanie. Ako by mohla technológia fungovať?
iPhone 12 a reverzné nabíjanie. Ako by mohla technológia fungovať?
iPhone 12 a reverzné nabíjanie. Ako by mohla technológia fungovať?
Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: iPhone 15 Pro unikol na internet. Dostane zaoblené hrany, obrovský fotoaparát aj USB-C
Môže ťa zaujímať
- Reklama -