Spoločnosť Apple neustále pracuje na tom aby boli jej nové produkty stále dokonalejšie a dokonalejšie. Pri budúcej generácii tomu môže dopomôcť aj baterka, ktorá má byť ešte väčšia ako v iPhone 11 Pro/ 11 Pro Max. Všetko vďaka novým a tenším ochranným obvodom.

iPhone 12 bude mať väčšiu batériu

Rok 2020 bude pre Apple dôležitý. Predstaví až 5 nových iPhonov, z čoho 4 prídu aj s vylepšeniami batérie. Zariadenia by mali zaznamenať lepšiu výdrž vďaka väčšiemu akumulátoru, ktorý sa sem zmestí na základe prepracovaného ochranného obvodu batérie.

- Reklama -

Ako informuje portál Macrumors, ten by mal byť až o 50% menší ako v súčasnej generácii iPhonu 11/11 Pro vďaka čomu sa tu objaví väčší voľný priestor. Macrummors sa pri to odvoláva na zdroje z kórejského magazínu The Elec.

Väčší priestor logicky ponúkne viac miesta na batériu. Kapacita by sa tak mohla mierne navýšiť a tým pádom by iPhone 12 či iné modely od neho odvodené mohli priniesť ešte slušnejšiu výdrž batérie. O tento nový komponent by sa mala postarať spoločnosť ITM Semiconductor. Tá lepšie obvody vyrába už dnes napríklad pre konkurenčný Samsung.

Na čo slúži ochranný obvod batérie?

Samozrejme by sa patrilo vysvetliť aj to na čo vlastne takáto technológia slúži. Vďaka ochranným obvodom batérie sa naše zariadenia nadmerne nenabíjajú či nevybíjajú. Nový obdôd od ITM Semiconductor navyše kombinuje technológie s MOSFET a PCB. Vďaka tomu nepotrebuje držiak. Priestor, ktorý tu teda v zariadení zaberá je omnoho menší ako doteraz.

Kórejský portál The Elec tiež dodáva, že spoločnosť ITM Semiconductor dodáva nové moduly spoločnosti Samsung. Konkrétne by mali byť použité pri výrobe budúcej vlajkovej lode, Galaxy S11.

iPhone 12 bude mať väčšiu batériu. Pomôžu nové obvody.
iPhone 12 bude mať väčšiu batériu. Pomôžu nové obvody.

5 nových iPhonov v roku 2020

Informácie od hodnoverných zdrojov hovoria, že spoločnosť Apple v roku 2020 predstaví celkom 5 nových iPhonov. Prvým by mal byť model SE 2. Ten ale príde ešte začiatkom budúceho roka a prinesie recykláciu iPhonu 8. Potom by sme sa mali dočkať v septembri ďalších štyroch zariadení.

Konkrétne by sa malo jednať o jeden model s uhlopriečkou 5,4″, 2 modely s uhlopriečkou 6,1″ a jedno zariadenie s uhlopriečkou 6,7″… Všetky tieto iPhony prídu už so vstavaným OLED displejom a podporou 5G. Dizajn rámika by mal pripomínať iPhone 4. O extrémny výkon sa postará Apple A14 Bionic a okrem iného aj 6 GB operačnej pamäte RAM. Pri vlajkových modeloch sa očakávajú 3 šošovky fotoaparátu na zadnej strane s možnosťou skenovania okolia v 3D.

iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max prišli tento rok po prvý krát v histórii s výrazným navýšením kapacity akumulátorov. Vďaka tomu menší model vydrží o 4 hodiny dlhšie a väčší až o 5! To sú obrovské rozdiely. Pokiaľ vám to teda nestačí, na budúci rok by ste sa mohli dočkať ešte mierneho vylepšenia. Tešíte sa?

V roku 2020 Apple predstaví 5 nových iPhonov.
iPhone 12 bude mať väčšiu batériu. Pomôžu nové obvody. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.