Spoločnosť Apple plánuje už na začiatku budúceho roka predstaviť ďalší nový iPhone. Malo by ísť o duchovného nástupcu iPhonu SE a priameho nástupcu modelu iPhonu 8. No a hoci ho momentálne voláme ako iPhone SE 2, v konečnom dôsledku ho možno budeme volať ináč. Japonské zdroje naznačujú, že bude označený ako iPhone 9!

iPhone SE 2 sa môže volať aj iPhone 9, naznačujú to zdroje.

Japonský magazín Mac Otakara, dnes zverejnil informácie, s ktorými sme už ale tak trochu počítali. Podľa jeho tajného zdroja, by sa iPhone SE 2 nemal volať tak ako ho momentálne internet označuje. Jeho skutočné meno by malo byť iPhone 9. Takéto teórie sa objavili už v minulosti a dávajú logiku.

Nakoľko bude toto zariadenie po dizajnovej stránke mimoriadne podobné iPhonu 8, mohlo by na jeho názov nadväzovať. Apple do nového modelu pridá 4,7″ displej bez 3D Touch, odomykanie otlačkom prsta, Apple A13 Bionic či 3 GB operačnej pamäte RAM. iPhone SE 2 (alebo teda iPhone 9) by mal byť dodávaný štandardne so 64 GB úložiskom.

iPhone 9 by mohol byť lepší názov ako iPhone SE 2

Ako už bolo vyššie naznačené, budúcoročná novinka by mala nadväzovať viac na iPhone 8 ako na iPhone SE. Apple vytvorí lacné zariadenie zo starších produktov čím bude duchovne nadväzovať na model SE. Dizajn bude ale veľmi podobný iPhonu 8 a iPhone 9 nám v poradí tak trochu chýba. Apple by ním mohlo túto „dieru“ na trhu jednoducho vyplniť.

Očakáva sa, že pôjde o extrémne populárny iPhone. Predať by sa malo za prvé tri mesiace okolo 20 miliónov kusov. Aj vďaka tomu by mohla spoločnosť Apple trhať predajné rekordy. Cena iPhonu SE 2 (ako ho budeme zatiaľ nazývať my, kým sa nepotvrdia ďalšie informácie) sa bude pohybovať na úrovni 399$ za základnú 64 GB verziu. Na výber budete mať aj drahší 128 GB variant. Za ten by ste si mali priplatiť 49$ alebo 99$.

Dátum predstavenia síce presne nepoznáme. Ako však naznačili staršie informácie, malo by to byť niekedy začiatkom budúceho roka. Analytici už dnes hovoria o tom, že predaj začne približne 4 roky po tom ako začal predaj pôvodného iPhonu SE v roku 2016. Bude to teda koncom marca 2020. Tešíte sa naň? Pôjdete si ho zakúpiť alebo vám stačí váš súčasný model? Len tak mimochodom, aký iPhone vlastne používate?

Prečítajte si tiež  Apple bude aktualizovať iPhone SE, vieme kedy!
iphone se 2
iPhone SE 2 sa môže volať aj iPhone 9 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.