Nebudeme si klamať, iPhone 12 sa vo svete stretol s extrémnym úspechom. Zariadenie si kupovali masy používateľov a prekvapivo to tak zostáva aj dnes, pretože jeho cena klesla na absolútne dno. Nakoľko je iPhone 13 a iPhone 14 takmer identické zariadenie, kúpa dvojročnej generácie nie je nezmyselná. Vďaka zľave na nej navyše ušetríte stovky eur.

Pokiaľ sa pozrieme na najlacnejšie ponuky od známych predajcov, iPhone 12 mini s 5,4″ displejom môžete získať už za 619 eur. Najlepšie ponuky na nákup iPhonu 12 mini nájdete tu.

Ak preferujete väčšiu 6,1″ uhlopriečku, pripravte si 690 €. To je až o 381 €, respektíve 310 € menej, než za základný iPhone 14 (6,1″). Najlepšie ponuky na nákup iPhonu 12 nájdete tu.

Drobným negatívom však môže byť úložisko, ktoré pri iPhone 12 predstavovalo 64 GB. Novšie verzie sa už štandardne predávali so 128 GB pamäťou.

Procesor je oproti iPhonu 14 starší len o jednu generáciu

Samozrejme, to, že budete vlastniť staršie zariadenie nepredstavuje vôbec žiaden problém v oblasti technológií. Každý iPhone 12 totiž ponúka veľmi kvalitný OLED displej s vysokým rozlíšením a ochranou Ceramic Shield.

iPhone 12 mini vo fialovej farbe
Zdroj: Unsplash / Anh Nhat

Okrem toho má k dispozícii dvojicu kvalitných 12 MP fotoaparátov s vynikajúcou stabilizáciou videa. Je to skrátka vydarený kúsok technológie vo všetkých smeroch.

A procesor? To je snáď to najlepšie. V iPhone 12 sa nachádza čip 14 Bionic, ktorý bol produkovaný 5 nm výrobným procesom. Rovnaký výrobný proces však využíva aj čip A15 Bionic, ktorý sa nachádza v iPhone 13 aj iPhone 14 (s jedným odomknutým jadrom GPU navyše).

Rozdiel vo výkone je teda na úrovni jednej a nie dvoch generácií, vďaka čomu sa môžete tešiť na dlhoročnú podporu zo strany spoločnosti Apple. Kúpou iPhonu 12 jednoducho nič nepokazíte. To, že je starší vám iba ušetrí peniaze…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Nový Honor Magic 6 drzo okopíruje tento prvok z iPhonu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -