Apple iba minulý rok začalo pribaľovať ku iPhonu výkonnejší adaptér. Pokiaľ ste si vybrali prevedenie „Pro“, nabíjali ste s 18W nabíjačkou. Dnes sa na internet dostali zábery adaptéra, ktorý je pripravovaný pre iPhone 12. Je o niečo málo výkonnejší, no dizajnovo takmer rovnaký.

iPhone 12 dostane rýchlejšiu nabíjačku

O najnovší únik sa postaral čoraz spoľahlivejší zdroj, Mr. White. Na svojom Twitter účte zverejnil fotografie, ktoré by mali údajne zobrazovať nový „Power Adapter“ určený pre iPhone 12. Medzi najzaujímavejšie informácie patrí fakt, že poskytuje až 20W výkon (o 2W viac ako súčasný Power Adaptér).

Aj napriek tomu, že sa nejedná o príliš veľký nárast, zabezpečí to o niečo rýchlejšie nabíjanie. Nakoľko bude mať ale iPhone 12 vo všetkých verziách väčší akumulátor, možno to ani nepostrehnete.

iPhone 12 dostane rýchlejšiu nabíjačku. Pozrite sa ako vyzerá.

Aj keď úniky zobrazujú spomínaný adaptér v priehľadnom plastovom kryte, je jasné, že sa jedná iba o testovací prototyp. Tvary vyzerajú veľmi podobne, ako pri aktuálnej verzii. Z niektorých uhlov máme ale pocit, že má trochu hranatejší dizajn (materiál môže skresľovať). Na zadnej strane sa nachádza USB-C adaptér, ktorý však nie je žiadnym prekvapením. Apple ho použilo aj minulý rok.

iPhone 12 dostane rýchlejšiu nabíjačku. Pozrite sa ako vyzerá.

Momentálne nie je jasné, či sa bude toto príslušenstvo dodávať ku všetkým tohtoročným iPhonom 12 alebo len k prevedeniam Pro. Zdroj uvádza iba veľmi všeobecnú informáciu.

Nakoľko nám ale Apple nezvykne dávať viac ako očakávame, predpokladáme, že jeho prítomnosť bude len pri drahších verziách. Základný iPhone 12 dostane potom klasický 5W adaptér, ktorý firma ku týmto zariadeniam dodáva už celé roky. Nechajme sa prekvapiť. Tešíte sa na novú, rýchlejšiu nabíjačku?

iPhone 12 dostane rýchlejšiu nabíjačku. Pozrite sa ako vyzerá.
iPhone 12 dostane rýchlejšiu nabíjačku. Pozrite sa ako vyzerá.
https://twitter.com/laobaiTD/status/1275702030540177411

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.