Pokiaľ sledujete dianie okolo spoločnosti Apple, určite ste zaznamenali informáciu, že firma tento rok zmení dizajn iPhonu 12. Novinka bude mať ploché hrany a mnoho ďalších detailov, ktorými sa bude líšiť od aktuálnej generácie, iPhonu 11. Sonny Dickson dnes zverejnil realistické makety.

iPhone 12 realistické makety

Úniky sa stupňujú, čo neustále zvyšuje šance na tohtoročnú dizajnovú obmenu. Budúca generácia jablkového smartfónu sa inšpirovala staršími modelmi a dostala tvary, ktoré nie sú zaoblené tak, ako sme si na to zvykli počas posledných rokov.

Za nás je to skvelá voľba a ku popredným leakerom, ktorí často zdieľajú správy o tejto jablkovej novinke sa dnes pridal aj renomovaný Sonny Dickson.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Jedna z najlepšie informovaných osobností technologického sveta zverejnila na svojom tweete fotografie makiet iPhonu 12, v troch prevedeniach. Ide o uhlopriečky 5,4″, 6,1″ (ktorú budú mať dva modely) a 6,7″.

Vo všetkých prípadoch má iPhone 12 plochý kovový rám obklopujúci sklenené telo. Za nás to vyzerá úplne super. Pozorné oko si určite všimne takmer totožný kamerový systém s tým, ktorý nájdeme na súčasnom iPhone 11. Nie je to náhoda.

Leaker ukázal iPhone 12 na realistických maketách. Takto by mohol vyzerať.

Sonny vo svojom príspevku na tento detail upozornil a zároveň doplnil, že konkrétny komponent nie je na 100% potvrdený. Vo finále môže teda vyzerať úplne ináč.

Najmä pri základnom iPhone 12 a drahšej verzii iPhone 12 Max neočakávame teleobjektív. iPhone 12 Pro a 12 Pro Max by zase mohli dostať okrem tretej šošovky aj LiDAR skener (aj keď je to po posledných správach trochu nepravdepodobné).

Leaker ukázal iPhone 12 na realistických maketách. Takto by mohol vyzerať.
Leaker ukázal iPhone 12 na realistických maketách. Takto by mohol vyzerať.
Leaker ukázal iPhone 12 na realistických maketách. Takto by mohol vyzerať.

Zábery nám teda prezentujú akýsi hrubý „náčrt tvarov“, ktoré sú už potvrdené a na presné detaily si ešte chvíľu počkáme. Nakoľko sa však október už nezadržateľne blíži, nemyslíme si, že to bude trvať dlho. Nechajme sa prekvapiť. Páči sa vám aktuálny dizajn, ktorý je vyobrazený na nových fotografiách? Napíšte nám do komentára…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.