Aj keď iPhone 12 už nie je najnovší smartfón, stále to neznamená, že by mal patriť do starého železa. Má krásny a jednoduchý dizajn, výkonný procesor, kvalitné fotoaparáty vpredu a vzadu a nádherný 6,1″ OLED displej. Toto všetko teraz môžete získať vo výhodnej zľave. Z iPhonu 12 sa stala ľudová voľba pre každého.

Aby sme to priblížili, ľudia si dnes nekupujú silou mocou najnovší iPhone, pretože vedia, že ich potrebám môže dokonalo vyhovovať aj staršia generácia. iPhone 12 má výkonný 5 nm procesor A14 Bionic, ktorý už podporuje aj 5G siete. Tento telefón má tiež obrovský akumulátor s kapacitou 2 815 mAh, ochranu displeja Ceramic Shield, podporu pre MagSafe pripojenie a veľa ďalšieho. Aj v dnešnej dobe vám ponúkne veľa zábavy za relatívne málo peňazí. Koľko teda iPhone 12 stojí?

Toto zariadenie spoločnosť Apple ešte stále vyrába a predáva, no zďaleka nie lacno. Zariadenie je ponúkané za 799 €, čo je vzhľadom na jeho vek pomerne vysoká čiastka. Autorizovaní predajcovia však majú iPhone 12 v zľave za cca 700 € a po kliknutí na tento odkaz ho nájdete už od cca 580 €, pričom na výber máte hneď z viacerých predajcov.

iPhone 12 v modrej farbe v ruke používateľa
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen

Oproti najnovšiemu iPhonu 14 s rovnakou uhlopriečkou ušetríte niekoľko stoviek eur a nedostanete až o toľko horší smartfón. Iste, novšia generácia má výkonnejší procesor (aj ten však pochádza z o rok novšieho iPhonu 13), prepracované zadné kamery s optickou stabilizáciou posuvu senzora či menší výrez pre Face ID. To je ale asi tak všetko.

Bežný človek, ktorý potrebuje smartfón na sociálne siete, fotenie, surfovanie po internete, komunikáciu s najbližšími a podobne sa vôbec nemusí zaoberať nákup modernejšej generácie. iPhone 12 mú vďaka vynikajúcemu procesoru A14 Bionic vydrží niekoľko dlhých rokov.

iPhone 13 môže dávať ešte väčší zmysel. Takisto je v zľave

iPhone 13
Zdroj: YouTube / Spixel / Unsplash / Faraz Arshad (úprava redakcie)

A ak by ste chceli predsa niečo modernejšie, stále si môžete zaobstarať o rok novší iPhone 13. Nájdete v ňom výkonnejší procesor A15 Bionic, menší výrez pre Face ID, optickú stabilizáciu obrazu s posuvom senzora, 3 227 mAh akumulátor a niekoľko ďalších drobností.

Jeho bežná cena je 899 €, avšak autorizovaní predajcovia ho majú za 799 € a po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuky od 699 €. Telefón je teda o cca 100 – 120 € drahší, avšak dostanete pri ňom aj väčšie základné, až 128 GB úložisko, namiesto štandardnej 64 GB verzie.

Prečítajte si tiež  iPad Pro 2021 prechádza na hromadnú sériovú výrobu

Dajte nám vedieť do komentára, či sa podľa vás iPhone 12 ešte oplatí. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite na obal od Loopi

Zdroj: Loopi

A keď už si budete kupovať nový iPhone 12 alebo iPhone 13, nezabudnite, že na internetovej stránke Loopi nájdete pre obe zariadenia príslušenstvo v špičkovej kvalite.

Kryty pre iPhone 12

Kryty pre iPhone 13

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -