Pokiaľ si chcete kúpiť dobrý iPhone, ktorý nebude extrémne drahý a zároveň vám poslúži roky, jednou z najlepších možností, akú si môžete vybrať, je klasický iPhone 12. Tento model má aj dnes veľmi výkonný procesor A15 Bionic, krásny Retina displej s vysokým rozlíšením a ochranou Ceramic Shield, elegantný dizajn s plochými hranami a samozrejme kvalitné fotoaparáty s nočným režimom či vynikajúcim videom.

Cena tohto zariadenia je dnes spoločnosťou Apple stanovená na 799 €, čo je pomerne dosť. Mnohí predajcovia ho však majú vzhľadom na jeho vek v zľavách alebo ho ponúkajú oveľa výhodnejšie. Po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuky, kde začína na 580 €. A to sa z nášho pohľadu určite oplatí.

Telefón je totiž stále príkladne rýchly a bez problémov zvláda akékoľvek úlohy, ktoré mu zadáte. Zároveň vám zabezpečí softvérové aktualizácie ešte aspoň na 3 – 4 roky, vďaka čomu zostanete v bezpečí pred rôznymi nástrahami či hrozbami internetu a každý rok sa dočkáte nových funkcií.

Kapitolou samou o sebe je aj výdrž batérie, ktorá sa v porovnaní so staršími modelmi výrazne zlepšila. Tento telefón budete nabíjať vďaka jej kapacite 2 815 mAh maximálne raz denne.

iPhone 12
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen / Frederik Lipfert (úprava redakcie)

Alternatívou môže byť iPhone 12 mini alebo iPhone 13

A ak sa vám zdá 6,1″ Retina displej v iPhone 12 príliš veľký, slovenskí predajcovia majú stále skladové zásoby 5,4″ iPhonu 12 mini, ktorý už spoločnosť Apple nevyrába.

Okrem rozmerov je prakticky rovnaký, ako jeho väčší braček no jeho nákup sa ešte viac oplatí, pretože po kliknutí na tento odkaz ho nájdete od 559 €. A to za vstup do relatívne drahého ekosystému spoločnosti Apple nie je až tak veľa peňazí. Upozorňujeme ale, že iPhone 12 mini bude mať aj o čosi slabšiu výdrž batérie, nakoľko jej kapacita dosahuje „iba“ 2 227 mAh.

Nakoniec dávame do pozornosti aj klasický iPhone 13, ktorý je v súčasnosti jeden z najpredávanejších smartfónov na svete. Dôvodom je samozrejme cena, ktorá v štandardnom predaji začína na 899 € no po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete už od 695 €.

iPhone 13 Slovensko
Zdroj: Unsplash / Sahej Brar / Douglas Mendes (úprava redakcie)

V porovnaní s iPhonom 12 má o niečo výkonnejší procesor A15 Bionic, kvalitnejšie zadné fotoaparáty s diagonálnym umiestnením či prepracovaný výrez pre Face ID, ktorého rozmery sú zredukované o zhruba 20 %. Rozhodnutie, ktorý model si napokon vyberiete nechávame samozrejme na vás.

Nezabudnite na obal od Loopi

Loopi Transparent MagSafe Case
Zdroj: Loopi

A keď už si budete kupovať nový iPhone 12 mini alebo iPhone 12, nezabudnite, že na internetovej stránke Loopi nájdete pre obe zariadenia príslušenstvo v špičkovej kvalite.

Prečítajte si tiež  Na iPhone prešlo najviac užívateľov Androidu v histórii

Spomeňme napríklad tento silikónový obal s plastovou výstuhou, vnútornou semišovou výstelkou, podporou MagSafe a tiež animácie len za 24,99 € alebo čistý transparentný obal, ktorého zadná plastová časť nezožltne, len za 14,99 €. Ak chcete podporu MagSafe a transparentný obal v jednom aj takáto možnosť existuje. Jej cena je 19,99 €.

Loopi Silicone Case pre iPhone 12 Pro Max
Zdroj: Loopi

Najlacnejším produktom v ponuke je potom Loopi Eco Case vyrobený z pšeničnej slamy. Len za 12,99 € ho môžete mať doma a keď ho prestanete používať, sám sa rozloží v komposte. Je to dostupné a veľmi ekologické riešenie.

Loopi Bio Case
Zdroj: Loopi

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -