iPhone 12 od spoločnosti Apple je stelesnením vydareného smartfónu. Tento model ponúka ešte aj dnes dizajn, funkcie a technológie, ktoré nesklamú ani náročnejšieho používateľa. Ak teda vlastníte akýkoľvek starší model, prípadne si chcete vyskúšať iOS zariadenie za rozumnú cenu, nákupom iPhonu 12, ktorý je teraz dostupný za extrémne výhodné ceny neurobíte krok vedľa. Určite je lepší, než o čosi novší iPhone SE 3.

iPhone 12 ponúka 6,1″ OLED displej s vysokým rozlíšením 2532 × 1170 pixelov a tiež ochranou Ceramic Shield. Zariadenie disponuje odolným hliníkovým rámom, ktorý mu zároveň dodáva akýsi punc exkluzivity. V jeho útrobách pracuje síce starší no aj na dnešné pomery veľmi výkonný procesor A14 Bionic, ktorý je produkovaný 5 nm procesom. Obrovskou výhodou je tiež to, že vo vrchnej časti obrazovky nájdete Face ID. Nemusíte sa tu teda spoliehať na zastaralý systém skenovania odtlačkov prstov.

Čo sa týka ceny, tá sa pri iPhone 12 začínala v čase uvedenia na trh na hranici 799 €. Dnes už je však situácia iná a toto staršie iOS zariadenie dokážete získať v zľavách neporovnateľne lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz sa predáva len za 542 €, čo je z nášho pohľadu mimoriadne výhodná ponuka. Vzhľadom na to, čo všetko iPhone 12 ide o veľmi dobrý deal.

iPhone 12
Zdroj: YouTube / Digital Amusers

Budúcich majiteľov tiež potešia kvalitné 12 Mpx kamery v zadnej časti, ktoré zároveň dokážu zaznamenávať 4K video pri 60 FPS, ale aj spomalené Full HD video pri 240 FPS. Nechýba tu ani pokročilý nočný režim, s ktorým zachytíte nádherné zábery za akýchkoľvek svetelných podmienok. Samozrejmosťou je tiež portrétny režim či ďalšie funkcie, ktoré sa vám pri bežnej prevádzke zaručene hodia.

Veľkou výhodou pri iPhone 12 je aj podpora najmodernejšej 5G siete, či prítomnosť veľkého 2 815 mAh akumulátora. Ten v spolupráci s úsporným procesorom A14 Bionic a OLED displejom zabezpečuje dlhú výdrž na jedno nabitie. Batériu potom môžete dobíjať buď káblom, bezdrôtovo alebo cez systém MagSafe. iPhone 12 ho už vďaka svojmu pokročilému hranatému dizajnu podporuje.

Prečo si kúpiť radšej starší iPhone 12 ako novší iPhone SE 3?

iphone 12 mini vs iPhone SE 2
Zdroj: Unsplash / TechieTech Tech

Na túto otázku si veľmi rýchlo odpoviete aj sami, keď sa pozriete na to, ako tieto zariadenia vlastne vyzerajú. Zatiaľ čo iPhone 12 sa drží tvarov, ktoré spoločnosť Apple používa aj dnes, iPhone SE 3 vychádza z dizajnu iPhonu 8, ktorý je zas do veľkej miery inšpirovaný iPhonom 6. No a ten výrobca predstavil ešte v roku 2014.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako obnoviť trvalo vymazané fotografie na iPhone?

Snáď jediným benefitom iPhonu SE 3 je to, že ponúka o generáciu novší procesor A15 Bionic, ktorý je však taktiež vyrábaný 5 nm procesom. Tu, ale všetky výhody končia. Na iPhone SE 3 si neužijete OLED, ale len LCD displej s podstatne menšou uhlopriečkou (4,7″). Navyše má aj slabšie rozlíšenie a veľkú bradu vo vrchnej a spodnej časti, aby sa sem zmestilo tlačidlo Home Button so systémom Touch ID.

iPhone SE 3 za výbornú cenu
Zdroj: Unsplash / TechieTech Tech / Shiwa ID (úprava redakcie)

Tento smartfón má tiež iba jednu šošovku fotoaparátu v zadnej časti s rozlíšením 12 Mpx, ktorá nemá nočný režim a aj keď vie fotiť portrétne zábery, ich kvalita kvôli absencii druhého snímača zďaleka nedosahuje to, čo pri iPhone 12. Ďalšou nevýhodou je tiež menší akumulátor s kapacitou iba 1810 mAh. iPhone SE 3 má preto podstatne horšiu výdrž batérie.

A aj keď je pravda, že iPhone SE 3 dnes kúpite namiesto pôvodných 519 € po kliknutí na tento odkaz už za 418 €, z nášho pohľadu sa na tomto modeli určite neoplatí šetriť. Ak chcete poriadny zážitok zo sveta iOS, doprajte si aspoň iPhone 12, ktorý vám vydrží ešte niekoľko dlhých rokov s najnovšími aktualizáciami operačného systému. Je to super voľba najmä pre začiatočníkov, ale aj pokročilejších používateľov, ktorí doposiaľ vlastnili staršie modely ako napríklad iPhone 7, iPhone 8 a podobne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -