Už v čase, keď spoločnosť Apple predstavila iPhone 12 bolo všetkým nad svetlo jasné, že tento model je nadčasový a v nasledujúcom období sa z neho stane predajný hit. To sa napokon potvrdilo a iPhone 12 je zaujímavým adeptom na nákup aj teraz, koncom roka 2023. Okrem fantastických technológií, ktoré obsahuje je to aj pre jeho extrémne nízku cenu, za ktorú sa jednoznačne oplatí.

Hoci nejde v technologickom svete o žiadnu novinku, iPhone 12 je v skutočnosti veľmi dobre vybavený. Má veľký 6,1″ OLED displej s vysokým rozlíšením a navyše ho chráni špeciálna ochrana Ceramic Shield. Taktiež je tu stále veľmi výkonný procesor A14 Bionic, ktorý sa už vyrábal 5 nm procesom a samozrejme nechýba ani podpora 5G siete. iPhone 12 je okrem iného prémiovo spracovaný. Má hliníkové telo, sklenenú zadnú časť a neublíži mu voda, pretože spĺňa štandard IP68.

Koľko teda stojí? V čase uvedenia na trh sa iPhone 12 predával za 899 €, čo je však dnes dávna minulosť. Keďže ide o starší model, v priebehu uplynulého času jeho cena klesala a vďaka tomu si ho teraz môžete po kliknutí na tento odkaz kúpiť už za 479 €. Ušetríte teda prakticky polovicu a získate iOS zariadenie, ktoré bude dostávať najnovšie aktualizácie ešte aspoň dva roky a ani v dnešnej dobe nevyzerá zastaralo. To sa napríklad o pomaly dosluhujúcom iPhone 11 s ešte oblým dizajnom či LCD displejom povedať nedá.

iPhone 12 má super fotoaparáty aj ďalšie technológie  

Zdroj: Unsplash / Frederik Lipfert / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Čo sa týka technológií, iPhone 12 bol na svoju dobu nadpriemerne dobre vybavený smartfón, čo ocenia aj jeho súčasní majitelia. Disponuje podporou technológie Apple Pay, či odomykaním cez Face ID. Rovnako je tu aj veľký 2815 mAh akumulátor s celodennou výdržou a nabíjanie môže prebiehať nie len cez kábel či bezdrôtovo, ale aj pomocou MagSafe „puku“.

iPhone 12 má tiež fantastické 12 Mpx fotoaparáty, ktoré disponujú optickou stabilizáciou obrazu a ponúkajú možnosť natáčať video do 4K rozlíšenia pri 60 FPS, alebo spomalené zábery vo FullHD rozlíšení pri 240 FPS. Samozrejmosťou je aj nočný či portrétny režim, vďaka čomu budú vaše zábery ešte o niečo profesionálnejšie.

Ak vás teda iPhone 12 zaujal, môžeme vás uistiť, že tento model nepatrí do starého železa. Práve naopak. Nakoľko je lacný, ponúka stále výkonný 5 nm procesor a najnovšie aktualizácie iOS, z nášho pohľadu ide o veľmi dobrý deal. Platí to najmä vtedy, keď ho viete kúpiť po kliknutí na tento odkaz za 479 €. Či už má ísť darček pre vašich rodičov, deti, alebo len chcete vymeniť Android smartfón za iOS (alebo inovovať iPhone), v tomto smere ide o dobrý nápad. Samozrejme, rozhodnutie nechávame ako vždy len na vás.

Prečítajte si tiež  AirPods Pro sú šialene výhodné. Ide o najlepšiu voľbu, ak hľadáte špičkové bezdrôtové slúchadlá za rozumnú cenu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -