Doba, kedy sme si kupovali výhradne ten najnovší iPhone je dávno minulosťou. Hoci Apple každý rok predstavuje v tejto oblasti novinky, jeho softvérová podpora pre staršie verzie siaha aj šesť rokov dozadu. Inými slovami, aj staré iPhony sa neustále vylepšujú a dostávajú funkcie, ktoré v čase uvedenia na trh nemali k dispozícii. A hoci je pôvodný 5,4″ iPhone už nejaký ten piatok v predaji, určite by ste ho v ponuke nemali prehliadať. iPhone 12 mini totiž zoženiete za vynikajúce peniaze.

V porovnaní s nástupcom, ktorý nesie označenie iPhone 13 mini a v súčasnosti štartuje na hranici 673,00 € s DPH, neponúka zas až toľko zásadných odlišností. Ide skôr o detaily, ktoré ale väčšine budúcich majiteľom nebudú prekážať. Pri jeho nákupe navyše ušetríte aj 124,00 €, čo je zaujímavá čiastka. Vďaka perfektnej ponuke, ktorú sme dnes našli, ho môžete v základnej 64 GB verzii získať už od 549,00 € s DPH a samozrejme 24 mesačnou zárukou. A to sa z nášho pohľadu oplatí.

Veď iPhone SE 3. generácie je len o 40 € lacnejší, no pri porovnaní vyhráva len pri procesore, ktorý je o jednu generáciu modernejší. Autorizovaní predajcovia tento smartfón ponúkajú od 509,00 € s DPH.

Malý veľký displej a MagSafe nabíjanie ocení každý fanúšik kompaktných a intuitívnych riešení 

iPhone 12 mini MagSafe nabíjačka a pero Apple Pencil na stole
Zdroj: Unsplash / Lasse Jensen

Aj napriek vysokým očakávaniam tento drobný telefón nikdy nezaznamenal veľký komerčný úspech, pretože ľudia preferovali skôr väčšie displeje. Na strane druhej sa ale stále nájdu spotrebitelia, ktorým „obrovská placka“ vo vrecku prekáža a preto by im mohla vyhovovať menšia 5,4″ zobrazovacia jednotka. Telefón skrátka padne do ruky ako uliaty.

Navyše, iPhone 12 mini má stále dostatočne rozmery na to, aby sa na ňom príjemne a pohodlne písalo. Väčšie končeky prstov vám teda vadiť nebudú.

Zariadenie tiež dokáže pracovať so systémom MagSafe vďaka sústave viacerých magnetov, ktoré sú integrované v jeho zadnej časti. Okrem pripojenia k rôznemu príslušenstvu sa to môže hodiť pri použití MagSafe nabíjačky, ktorá tohto drobca dobíja výkonom až 12 W. Toto príslušenstvo je dostupné od 33,99 €.

Nezabudnite na 20 W adaptér. V balení ho síce nenájdete no je lacný

20W adaptér
Zdroj: SvetApple.sk 

Ak sa pozrieme na balenie, rýchlo zistíme, že spoločnosť Apple už ku tomuto modelu neponúka 20 W nabíjací adaptér, no zákazník dostane aspoň USB-C Lightning kábel.

Z našich vlastných skúseností vám neodporúčame používať starší 5 W adaptér a USB-A kábel, ktorý máte pravdepodobne doma, pretože nabíjanie je príliš pomalé.

Prečítajte si tiež  Vyrobiť iPhone 14 Pro Max je len o málo drahšie, ako vyrobiť iPhone 13 Pro Max. Poznáme presný rozdiel

20W adaptérOriginálny 20 W adaptér si môžete dokúpiť v samostatnom predaji už za 23,00 € u autorizovaného predajcu spoločnosti Apple. Toto príslušenstvo vám samozrejme vydrží niekoľko dlhých rokov. Z dlhodobého hľadiska je označované za veľmi spoľahlivé.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -