Doba, kedy sme si museli kupovať najnovší iPhone je dávno za nami. Hoci Apple každý rok predstavuje novú generáciu tohto zariadenia, softvérová podpora pre staršie verzie siaha aj šesť rokov dozadu. Inými slovami, aj staré iPhony sa neustále vylepšujú a dostávajú funkcie, ktoré v čase uvedenia na trh nemali k dispozícii. A hoci je iPhone 12 mini už nejaký ten piatok v predaji, určite by ste ho v ponuke nemali prehliadať.

V porovnaní s jeho nástupcom iPhonom 13 mini, ktorý štartuje na hranici 689,00 € s DPH, neponúka zas až toľko zásadných odlišností. Ide skôr o detaily. Pri jeho nákupe však bez problémov ušetríte aj 150,00 €, čo už je zaujímavá suma. Vďaka perfektnej ponuke ho v základnej 64 GB verzii môžete získať od 539,00 € s DPH a samozrejme 24 mesačnou zárukou. Nad tým sa už oplatí porozmýšľať.

iPhone 12 mini má návykové rozmery. Hravo ho zmestíte do akéhokoľvek vrecka nohavíc. (foto: Unsplash / Omar Al Ghosson)

Displej je príjemne veľký a rýchle nabíjanie cez MagSafe ocení skoro každý

Telefón žiaľ nikdy nezaznamenal veľký komerčný úspech, pretože ľudia preferujú väčšie displeje. Na strane druhej sa stále nájdu spotrebitelia, ktorým „obrovská placka“ vo vrecku prekáža a preto by im mohla vyhovovať menšia 5,4″ zobrazovacia jednotka.

iPhone 12 mini má stále dostatočne veľké rozmery na to, aby sa na ňom pohodlne písalo. Zariadenie tiež dokáže pracovať so systémom MagSafe vďaka sústave viacerých magnetov v jeho zadnej časti. Okrem pripojenia k rôznemu príslušenstvu sa to môže hodiť pri použití MagSafe nabíjačky, ktorá tohto drobca dobíja výkonom až 12 W. Toto príslušenstvo je dostupné od 33,99 €.

iPhone 12 mini MagSafe nabíjačka a pero Apple Pencil na stole
Nabíjačka MagSafe dokáže na iPhone 12 mini bezdrôtovo doplniť batériu rýchlosťou 12 W. (foto: Unsplash / Lasse Jensen)

20W adaptér nie je súčasťou balenia. Našťastie ho kúpite lacno 

Za zmienku tiež stojí, že spoločnosť Apple už ku tomuto modelu neponúka 20 W nabíjací adaptér, no v balení nájdete USB-C Lightning kábel.

Z našich vlastných skúseností vám ale neodporúčame používať starší 5 W adaptér a USB-A kábel, pretože nabíjanie je príliš pomalé.

Originálny 20 W adaptér si môžete dokúpiť v samostatnom predaji už za 23,00 € u autorizovaného predajcu spoločnosti Apple. Toto príslušenstvo vám hravo vydrží niekoľko dlhých rokov.

20W adaptér
20 W adaptér žiaľ nie je súčasťou balenia. Našťastie nie je drahý. (foto: SvetApple.sk)

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Pozor na iPhone 12! Táto krajina ho chce zakázať pre vysokú radiáciu

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -