Nový iPhone 12 obsahuje silné magnety. Dokopy sa ich tu nachádza až 18, čo zabezpečuje pohodlné používanie systému MagSafe. Ako je to ale s rôznymi zdravotníckymi zariadeniami (typu kardiostimulátor), ktoré môžu byť rušené? Apple zodpovedalo na všetky otázky.

iPhone 12 nepredstavuje hrozby, treba však dodržiavať vzdialenosť.

Navrhnúť a skonštruovať nové iPhony nie je jednoduché. Spoločnosť musí rátať s rôznymi situáciami a problémami, ktoré v tomto procese nastávajú. Jednou z nich je aj vplyv smartfónu na zdravotné zariadenia.

V iPhone 12 napočítame hneď 18 magnetov. Vďaka nim môžete na zadnú časť „pripnúť“ bezdrôtovú nabíjačku MagSafe alebo iné príslušenstvo z tohto systému.

Pokiaľ máte zdravotné komplikácie a používate kardiostimulátor, pravdepodobne vás zaujíma, či bude kúpa iPhonu 12 bezpečná. Práve tieto prístroje ovplyvňuje magnetické rušenie, čoho následkom nemusia fungovať správne. S novinkami od Apple sa ale nemusíte obávať.

Technologický gigant aktualizoval bezpečnostné informácie na svojich internetových stránkach, ktoré potvrdzujú, že majitelia iPhonu 12 môžu svoje smartfóny používať úplne rovnako, ako všetky predošlé generácie. Novinka podľa Applu nepredstavuje zvýšené riziko pre rušenie zdravotných zariadení.

Skrýva sa tu ale formulka, v ktorej kompetentní varujú/odporúčajú aby ste to prekonzultovali aj s výrobcom konkrétneho prístroja.

Ten by vám mohol konkretizovať bližšie podrobnosti ohľadom zachovania bezpečnej vzdialenosti (medzi iPhonom a napríklad kardiostimulátorom a tak ďalej).

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple robí zvláštne chyby. iPhone 14 Pro ukazuje bez prvku Dynamic Island. Takto vyzerá jeho dizajn
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.