V posledných dňoch sa búrlivo diskutuje na tému „MagSafe“. Niektorí používatelia kritizujú slabý výkon nabíjačky, iní poškodené kryty po prvých dňoch používania. Dnes sme sa dozvedeli, ako je to s 15W výkonom nabíjania. Pre optimálne fungovanie potrebujete 20W adaptér. Nič iné nie je preukázateľne lepšie.

MagSafe funguje najspolahlivejšie s novým, 20W adaptérom.

Samotná magnetická podložka ponúka koncovku USB-C. Napojiť sa dá na minuloročný 18W adaptér ale aj na 96W nabíjačku z MacBooku Pro 16″ (a tak ďalej…). No a aj keď Apple sľubuje výkon nabíjania až 15W, dôležité je tu zdôrazniť slovíčko „až“. Môže to byť totiž výrazne menej.

Posledné testy preukázali, že MagSafe v spolupráci s 18W adaptérom poskytuje pri iPhone 12 výkon na úrovni 13W. Nie je to nič strašné, no očakávali by sme trochu lepší výsledok. Akonáhle bola podložka napojená na 96W adaptér z MacBooku Pro 16″, výkon klesol na 10W. Celkom prekvapivé…

Najlepšie hodnoty sa podarilo dosiahnuť s novým, 20W adaptérom, ktorý vás bude stáť ďalších 25€. Pri ňom sa iPhone 12 nabíjal reálnymi 15W. Aj tu ale musíme doplniť, že bezdrôtové nabíjanie nebolo stabilné a pri testoch často kolísalo. Spôsobovali to napríklad vysoké teploty (príslušenstva alebo zariadenia), ktoré nerobia dobre akumulátoru.

Pokiaľ teda zvažujete nabíjačku MagSafe, pripravte si okrem 45€ za podložku aj ďalších 25€ na 20W adaptér (ak ho ešte nemáte), aby vám všetko fungovalo tak, ako sa to očakáva.

Podobné doplácanie zrejme nikoho nepoteší, no tu si treba uvedomiť, že sa nejedná o investíciu na jeden rok. Pokiaľ sa budete o toto príslušenstvo starať, pokojne zvládne aj 3-4 roky bez nutnosti výmeny. To znie celkom fér.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple pripravovalo nádhernú MagSafe nabíjačku. Do predaja sa žiaľ nikdy nedostala. Takto vyzeral jej prototyp
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.