Pokiaľ sa o niečom hovorí stále viac a viac, zvyčajne sa to napokon stane realitou. Presne tak môžu skončiť aj dohady ohľadom absencie káblových EarPods v balení iPhonu 12. Nedávno to spomenul analytik Ming-Chi Kuo a dnes sa vyjadril aj Dan Ives, zo spoločnosti Wedbush. Apple sa podľa všetkého nechystá pridať toto príslušenstvo do krabice budúceho smartfónu.

iPhone 12 bez EarPods

Ešte v roku 2016 začal cupertinsky gigant predávať bezdrôtové AirPods. Tieto slúchadlá sa stali okamžite hitom a v dnešnej dobe by sme ich mohli označiť aj za akýsi štandard.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Hoci nie sú v základnom balení iPhonu, ľudia si ich nakupujú dodatočne a evidentne im to vôbec nevadí. Dnes už na ulici stretneme len veľmi málo používateľov, ktorí nosia klasické káblové EarPods. V Apple o tom samozrejme veľmi dobre vedia a chcú to využiť vo svoj prospech. Na príslušenstve sa dá predsa ušetriť.

Netvrdíme, že výrobná cena klasických káblových slúchadiel bude akokoľvek vysoká. Pravdepodobne sa bavíme o desiatkach centoch či jednotkách eur. Ak si to však vynásobíme niekoľkými miliónmi predanými kusmi smartfónu po celom svete, nie sú to malé peniaze.

Práve iPhone 12 má byť v základne ešte lacnejší. Štartovať môže na sume 749€, so 128 GB úložiskom (oproti dnešným 799€ za 64 GB). Aj keď nás teda tento krok (s absenciou slúchadiel) ani trošíčku neteší, myslíme si, že je celkom fér.

iPhone 12 nebude mať v balení slúchadlá. Apple chce zvýšiť predaje AirPods.
iPhone 12 príde skutočne bez EarPods v štandardnom balení.

AirPods budú mať rekordný rok

Dan Ives vo svojej správe tvrdí, že Apple chce v roku 2020 zvýšiť predaje bezdrôtových AirPods. Pôvodné plány hovorili o 100 000 000 kusoch, ktoré poputujú k zákazníkom. Nakoľko však prišla nečakaná „koronakríza“, očakávania sa znížili na 85 miliónov kusov.

V roku 2019 Apple predalo cca 65 miliónov kusov bezdrôtových slúchadiel. Bavíme sa teda o slušnom progrese. Odpustíte firme absenciu EarPods v balení nového iPhonu 12, alebo vám to bude prekážať? Napíšte nám do komentára.

Apple čoskoro začne s výrobou lacnejších AirPods Pro Lite.
AirPods Pro
Prečítajte si tiež  iPhone 12 má problémy so zvukom. Apple spúšťa výmenný program
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.