Hoci sme už mali pocit, že o iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max vieme všetko, dnes sa ukazuje, že to nebola pravda. YouTuber EverythingApplePro v spolupráci s Maxom Weinbachom zdieľal informácie o nových schopnostiach kamery. Tá bude vedieť zachytávať 120 fps a 240 fps pri rozlíšení 4K!

iPhone 12 Pro s 4K 120 a 240 fps videom

Pokiaľ radi natáčate spomalené zábery na váš jablkový smartfón, tento rok sa dočkáte výrazného vylepšenia. Známy leaker Max Weinbach podrobne rozobral kód iOS 14 beta 1 a zistil, že sa v ňom nachádzajú zmienky o sprístupnení 4K videa pre spomalené zábery pri 120 fps a 240 fps. Dnes tieto čísla iPhone dosahuje pri FullHD (1080p) a 4K podporuje maximálne 60 fps.

- Reklama -

Podľa informácií sa žiaľ táto novinka nebude týkať všetkých štyroch modelov, ktoré firma predstaví. Používať ho budú môcť iba majitelia drahších, prémiových verzií.

Okrem toho by sem mal doraziť aj LiDAR skener. Posledné úniky naznačujú, že bude súčasťou len najväčšieho, 6,7″ iPhonu 12 Pro Max (čo by bola obrovská škoda). Dúfajme, že ho nájdeme aj v 6,1″ verzii.

iPhone 12 Navy Blue
iPhone 12 – svetapple.sk

„Pro“ modely bude poháňať extrémne výkonný procesor Apple A14 Bionic a 6 GB RAM. Zabudnúť nemôžeme ani na podporu 5G siete či prítomnosť 120 Hz obnovovacej frekvencie OLED displeja. iPhony dostanú aj výrez pre Face ID. Podľa všetkého však Apple zapracuje na tom, aby sa oproti tomu súčasnému výrazne zmenšil (čím sa zväčší plocha zobrazovacej jednotky).

Novinka sa nám pravdepodobne predstaví až v októbri 2020. Niektoré úniky z posledných dní ale naznačujú, že by to mohlo byť v štandardom termíne (teda v septembri). Nechajme sa prekvapiť. Tešíte sa na kvalitnejšie spomalené videá?

iPhone 12 Navy Blue
iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max budú vedieť natáčať 4K video pri 240 fps!

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.