iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max majú objektívne jeden z najkvalitnejších displejov na svete. Ich zobrazenie je absolútne špičkové a ocenili to aj experti. Najväčšou slabinou je však stále 60 Hz obnovovacia frekvencia. To sa ale zmení. iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max dostanú až 120 Hz.

iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max dostanú 120 Hz displej

O najnovšie informácie sa postaral leaker Ice Universe. Jeho záujmom je predovšetkým spoločnosť Samsung a nie Apple. Nakoľko má však juhokórejský gigant vyrábať displeje pre budúci iPhone 12 Pro či iPhone 12 Pro Max, mohla sa ku nemu dostať informácia o obnovovacej frekcencii.

Tá by mala pri prémiových verziách dosahovať až 120 Hz oproti súčasným 60 Hz. Okrem tejto správy to potvrdzuje aj prvá beta verzia operačného systému iOS 14.

Niektorým používateľom sa v sekcii Nastavenia > Prístupnosť > Pohyb zobrazuje možnosť limitovania obnovovacej frekvencie na 60 Hz. Nové nastavenie sa tu určite nenachádza náhodou.

O prvotné informácie sa postaral známy leaker Max Weinbach. Ešte začiatkom roka prezradil, že sa cupertinský gigant chystá po prvýkrát zaviesť toto technologické vylepšenie. Už dnes ho používa napríklad iPad Pro 2018/2020 a funkcia sa nazýva „ProMotion„. Apple musí na nej poriadne zapracovať, aby dobehlo konkurenciu. Tá už 90-120 Hz displeje ponúka niekoľko rokov ako štandard.

Používatelia získajú omnoho plynulejšie pohyby obsahu na obrazovke, vďaka čomu bude ovládanie ešte komfortnejšie a prirodzenejšie. Aj keď to na prvý pohľad nevyzerá ako veľký rozdiel, akonáhle vyskúšate 60 Hz a 120 Hz displej vedľa seba pochopíte, aké sú odlišné.

Nám už nezostáva nič iné ako čakať a dúfať, že sa úniky naplnia. Základné iPhone 12 (5,4″) a iPhone 12 Max (6,1) ostanú pravdepodobne pri 60 Hz. Apple sem ale pridá aspoň technológiu OLED! Tešíte sa?

Prečítajte si tiež  Prečo by tvoj iPhone v 1985 stál takmer 30 miliónov eur?
Ďalšie úniky potvrdzujú, že iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max dostanú 120 Hz displej.
Ďalšie úniky potvrdzujú, že iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max dostanú 120 Hz displej.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.