Pokiaľ sledujete dianie okolo spoločnosti Apple, určite viete, že firma pripravuje revolúciu v oblasti fotoaparátov pre tohtoročný iPhone 12 Pro. Okrem trojice šošoviek sa tu má objaviť aj LiDAR skener. Dnešný únik hovorí o začatí výroby tohto komponentu.

iPhone 12 Pro dostane podobnú technológiu ako iPad Pro 2020

Ak ste si mysleli, že sa už iPhone nemá kam posunúť v rámci technológií, boli ste na omyle. Firma tento rok ukáže zariadenie, ktoré bude stelesnením dokonalosti.

Poskytne moderný (hranatý) dizajn, menší notch, extrémne výkonný procesor či nové možnosti v oblasti fotografie a rozšírenej reality. Práve na tie sa bude používať nový ToF (Time of Flight) senzor.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Áno, predpokladáme, že sa bude jednať o LiDAR skener tak, ako v iPade Pro 2020. Je to prepracovanejšia verzia klasického ToF, ktorá funguje na podobných princípoch. Do priestoru odošle svetelné paprsky a následne meria čas, kým sa odrazia od objektov a vrátia sa naspäť do zariadenia.

Na základe týchto dát dokáže systém vytvoriť 3D priestor, ktorý zodpovedá realite. Presnosť je v tomto prípade na mimoriadne vysokej úrovni. Pokiaľ si chcete prečítať niečo viac o LiDAR, venovali sme mu celý tento článok.

iPhone 12 Navy Blue
iPhone 12 „Navy Blue“ – exkluzívne rendery z redakcie svetapple.sk

Podľa úniku z dodávateľských reťazcov dostala spoločnosť Win Semiconductors objednávky na produkciu VCSEL čipov (LiDAR) vo veľkom objeme. Zadávateľom má byť práve Apple.

Presne v tomto období spúšťa cupertinský gigant výrobu všetkých ostatných komponentov (pre tohtoročné smartfóny). Z časového hľadiska nám to teda vychádza tak, že sa jedná práve o avizovaný LiDAR skener pre iPhone 12 Pro.

Nová technológia sprístupní nové možnosti, akými môžeme používať smartfón. Nie len to len o hrách, zábave či práci. ToF bude kľúčový aj pre skvalitnenie fotografií. Nechajme sa prekvapiť. Do komentára nám napíšte, či vás bude lákať prítomnosť tohto skeneru do nákupu drahšej verzie iPhonu 12, s označením „Pro“..

iPhone 12 Navy Blue
iPhone 12 Pro – LiDAR skener miery do výroby.
Prečítajte si tiež  Apple má v pláne bojovať proti krádežiam iPhonov naozaj zaujímavým spôsobom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.