Pokiaľ sledujete dianie okolo spoločnosti Apple, určite viete, že firma pripravuje revolúciu v oblasti fotoaparátov pre tohtoročný iPhone 12 Pro. Okrem trojice šošoviek sa tu má objaviť aj LiDAR skener. Dnešný únik hovorí o začatí výroby tohto komponentu.

iPhone 12 Pro dostane podobnú technológiu ako iPad Pro 2020

Ak ste si mysleli, že sa už iPhone nemá kam posunúť v rámci technológií, boli ste na omyle. Firma tento rok ukáže zariadenie, ktoré bude stelesnením dokonalosti.

Poskytne moderný (hranatý) dizajn, menší notch, extrémne výkonný procesor či nové možnosti v oblasti fotografie a rozšírenej reality. Práve na tie sa bude používať nový ToF (Time of Flight) senzor.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Áno, predpokladáme, že sa bude jednať o LiDAR skener tak, ako v iPade Pro 2020. Je to prepracovanejšia verzia klasického ToF, ktorá funguje na podobných princípoch. Do priestoru odošle svetelné paprsky a následne meria čas, kým sa odrazia od objektov a vrátia sa naspäť do zariadenia.

- Reklama -

Na základe týchto dát dokáže systém vytvoriť 3D priestor, ktorý zodpovedá realite. Presnosť je v tomto prípade na mimoriadne vysokej úrovni. Pokiaľ si chcete prečítať niečo viac o LiDAR, venovali sme mu celý tento článok.

iPhone 12 Navy Blue
iPhone 12 “Navy Blue” – exkluzívne rendery z redakcie svetapple.sk

Podľa úniku z dodávateľských reťazcov dostala spoločnosť Win Semiconductors objednávky na produkciu VCSEL čipov (LiDAR) vo veľkom objeme. Zadávateľom má byť práve Apple.

Presne v tomto období spúšťa cupertinský gigant výrobu všetkých ostatných komponentov (pre tohtoročné smartfóny). Z časového hľadiska nám to teda vychádza tak, že sa jedná práve o avizovaný LiDAR skener pre iPhone 12 Pro.

Nová technológia sprístupní nové možnosti, akými môžeme používať smartfón. Nie len to len o hrách, zábave či práci. ToF bude kľúčový aj pre skvalitnenie fotografií. Nechajme sa prekvapiť. Do komentára nám napíšte, či vás bude lákať prítomnosť tohto skeneru do nákupu drahšej verzie iPhonu 12, s označením “Pro”..

iPhone 12 Navy Blue
iPhone 12 Pro – LiDAR skener miery do výroby.
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. LIDAR – táto nová technológia, sa chytí až neskôr. Myslím že potrvá minimálne rok, pokiaľ bude na trhu dostatok použiteľných aplikácií, aby to dávalo praktický význam aj bežnému uživateľovi. Oveľa radšej by som zainvestoval do skladacieho iPhone 2in1, ale tu si dáva iPhone fakt “načas”.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here