Zákazníci najviac objednávajú iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

Ťažko povedať, čím nové zariadenia presvedčili záujemcov. Dopyt je ale obrovský a Apple nestíha vybavovať objednávky. Nie je žiadnym tajomstvom, že iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max sú po celom svete nedostatkovým tovarom.

Ľudia na tieto modely čakajú celé týždne a týka sa to aj nášho trhu. Pokiaľ by ste zašli ku predajcom, niektorí majú na sklade iPhone 12 a iPhone 12 mini, no pri drahších modeloch svieti dlhodobá nedostupnosť (len na objednávku). Nečakali to ani v Cupertine.

O posledné informácie sa postaral analytik Ming-Chi Kuo. Jeho zdroje pochádzajú z dodávateľských reťazcov a s presnosťou tvrdení na úrovni 78% mu môžeme dôverovať. V prípade, že sa Applu podarí uzavrieť všetky objednávky do Vianoc, predaje budú fantastické.

Podobne, ako iPhone 6 v roku 2014

Investori boli skeptickí z niekoľkomesačného meškania iPhonu 12. Ak si ho však zákazníci nestihnú zakúpiť v roku 2020, objednávky si prenesú na začiatok roka 2021. Apple o nič nepríde, len to bude chvíľu trvať.

Naposledy bol takýto záujem o iPhone 6 a iPhone 6 Plus v roku 2014. Aj vtedy sme sa dočkali celkom nového dizajnu, výkonného hardvéru a hlavne väčších uhlopriečok.

Do komentára nám napíšte, aké máte skúsenosti s dostupnosťou. My sme si objednali iPhone 12 Pro Max (u operátora) hneď ako to bolo možné. Do dnešného dňa však neprišiel. Na druhej strane, 15. novembra sme odnášali novučičký iPhone 12 (64GB) v červenej farbe od autorizovaného predajcu m:zone. Všetko išlo dokonca bez objednávky….

Prečítajte si tiež  Súprava Apple Vision Pro je extrémne ťažká: Apple o tom vie a už pracuje na náprave
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.