/* Header banner */

Nakoľko už vieme, ako bude iPhone 12 vyzerať, koncepty, ktoré vznikajú a držia sa mimo uniknutých informácií považujeme za irelevantné. Občas sa ale nájde kreatívna „štúdia“, ktorá prináša aj zábavný charakter. Presne takú dnes ukázal Phone Industry. Toto by sa stalo, keby v Apple skombinovali iPhone 12 a Mac Pro.

iPhone 12 Pro z dizajnu Macu Pro

iPhone 12 Pro s dizajnu Macu Pro. Pozrite si zábavnú vizualizáciu. Nechýbajú kolieska.
iPhone 12 Pro s dizajnu Macu Pro. Pozrite si zábavnú vizualizáciu. Nechýbajú kolieska.

V Cupertine zamestnávajú dizajnérske špičky, ktoré pracujú na nádherných a vždy do detailu premyslených zariadeniach. Niekedy sa samozrejme stane, že produkt so sebou strhne určitú „kontroverznú vlnu“. Je to ale aj na niečo dobré, nakoľko sa naň v médiach upriami pozornosť. V prípade minuloročného Macu Pro to bola perforácia zariadenia v tvare strúhadla na syr, ktorá slúžila pre lepšie aktívne chladenie.

Chalani z PhoneIndustry sa týmto detailom evidentne inšpirovali a skúsili navrhnúť dizajn iPhonu, ktorý tento prvok obsahuje. Okrem toho má aj celkovo podobný tvar, ako spomínaný počítač či napríklad kovové madlo. Špecialitou je možnosť konfigurácie dizajnu. Inými slovami si môžete sami zvoliť, či chcete v spodnej časti kovové nožičky alebo potom kolieska, ktoré sú zmenšenou imitáciou tých, z Macu Pro za 849€.

iPhone 12 Pro s dizajnu Macu Pro. Pozrite si zábavnú vizualizáciu. Nechýbajú kolieska.

Určite sa nemusíte báť, že by Apple niekedy vôbec uvažovalo nad tým, aby predstavilo podobný gýč. V spoločnosti majú našťastie radi jednoduchý dizajn a hlavne čisté tvary. Tento koncept robí všetko preto, aby vymenované zásady porušoval. Na druhej strane je to ale zaujímavá vízia a určite sa oplatí pozrieť si aj priložené video. Išli by ste do toho?

Prečítajte si tiež  Apple opäť zabudlo na Slovensko. iPhone 13 alebo iPad mini 6 u nás stále neexistuje
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here