Pokiaľ máte radi zmysel pre humor, nasledujúce video by ste si určite mali pozrieť. Postaral sa oň populárny youtuber Unbox Therapy, ktorý má na konte viac ako 16 miliónov odberateľov. Počas siedmych minút uvidíte, ako vo svojom štúdiu rozbaľuje kolieska k Macu Pro za 849€. Spôsob, akým to robí vytvára minimálne takú atmosféru „dôležitosti“, akú chcelo dosiahnuť Apple pri tvorbe ceny…

Unboxing koliesok k Macu Pro za 849€!

Niekedy netreba vôbec žiadne slová na to aby ste zhodnotili pomer, cenu a výkon určitého produktu pri jeho rozbaľovaní. Spoločnosť Apple minulý rok predstavila nový Mac Pro, ktorého cena sa môže vyšplhať až na úroveň 65 000€.

Je to zariadenie určené pre profesionálnych používateľov a suma, ktorú za to musia títo ľudia zaplatiť tomu absolútne zodpovedá. V základnej verzii máte k dispozícii počítač na štyroch kovových nožičkách. Vyzerá to skvele a myslíme si, že tým budúci majiteľ vôbec nič nepokazí.

Ak by ste však chceli niečo trochu praktickejšie a svoj budúci Mac Pro plánujete posúvať po kancelárii, môžete si vybrať kolieska (pri konfigurovaní počítača) za 500€!

Toto je najzábavnejší unboxing koliesok k Macu Pro za 849€!
Toto je najzábavnejší unboxing koliesok k Macu Pro za 849€!

Už to znie samo o sebe ako pekný cenový úlet. Dá sa však rešpektovať. Je to predsa Apple a kolieska sú vyrobené z kvalitných materiálov s maximálnym zreteľom na presnosť a funkčnosť (aj keď nemajú brzdu a po nerovnom povrchu vedia vďaka kvalitným ložiskám utekať pred majiteľom počítača).

Ak už ste ale rozhodnutie kúpiť si Mac Pro bez koliesok urobili a chcete ho zmeniť, viete si tento prvok dokúpiť aj dodatočne. Cena je však skoro dvojnásobná, nakoľko si Apple účtuje neskutočných 849€. Len tak pre porovnanie, za rovnaké peniaze si môžete kúpiť napríklad nový iPhone 11… Rozdiel až 349€ bude v tomto prípade zrejme predstavovať krabička a exkluzívny inbusový klúč.

Nám z toho celého vyšlo stanovisko, že Apple potrebovalo byť trochu dôležité a preto zvolilo takú cenu pre produkt, s minimálne desaťnásobne nižšou hodnotu. Keby kolieska nestáli 849€ ale len 99€, nikto by o ne „ani nezakopol“.

Tým, že to ale v Cupertine značne prestrelili, automaticky si ich všimol celý svet vrátane ľudí, ktorí nič podobné nepotrebujú a ani neplánujú kúpiť. Následujúce video v podstate dokonalo opisuje dojmy, aké pociťujeme z tohto produktu my v redakcii. Aký máte názor na kolieska vy?

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 10.3 beta 2!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.