Vyzerá to tak, že poločnosť Apple postavila extrémne výkonné zariadenie. iPhone 12 Pro má síce horší papierový výkon, no v praxi je oveľa rýchlejší ako Samsung Galaxy Note 20 Ultra. Potvrdil to posledný test.

iPhone 12 Pro vs Samsung Galaxy Note 20

Apple opäť ukázalo silu svojho najnovšieho smartfónu. Pokiaľ by sme nahliadli do tabuľky a porovnali hardvér iPhonu 12 Pro a Samsungu Galaxy Note 20 Ultra, pravdepodobne by sme dospeli k záveru, že juhokórejské zariadenie ponúka lepšiu výbavu.

- Reklama -

Hoci je jeho čip Snapdrahon 865+ vyrábaný starším 7nm procesom (čip A14 Bionic je vyrábaný 5nm procesom), v oblasti kapacity operačnej pamäte poskytuje až 12GB RAM v porovnaní so 6GB pri iPhone 12 Pro. Minulý rok na tom Apple pohorelo (iPhone 11 Pro mal iba 4GB RAM).

Ani rozlíšenie displeja nehrá v prospech cupertinského giganta. Zatiaľ čo Galaxy Note 20 Ultra ponúka 2316×1080 pixelov, iPhone 12 Pro operuje s 2532×1170 pixelmi. Pri používaní je vo výhode jablkové zariadenie, no pre procesor vznikajú vyššie nároky. Novinke to ale neprekážalo.

Rýchlostný test sa rátal na dve kolá. V prvom boli aplikácie otvorené a zatvárané nanovo (čo dalo zabrať najmä procesoru) a v druhom ich robot spúšťal z multitaskingu (čo dalo zabrať hlavne operačnej pamäti RAM).

Minuloročný iPhone 11 Pro v porovnaní so Samsungom Galaxy S20 Ultra vyhral v prvom kole, no v tom druhom absolútne zlyhal. Nástupca už chyby neopakuje.

Ako môžete vidieť sami, iPhone 12 Pro zvládol prvú disciplínu za 1:42.12 sekundy, zatiaľ čo jeho konkurent za 1:55.46 sekundy. To je dosť výrazný rozdiel.

Druhé kolo bolo omnoho tesnejšie, no opäť v prospech Apple so 42.99 sekundami. Samsung dosiahol 46.02 sekundy. Suma sumárom, iPhone 12 Pro bol v tomto veľkom teste o cca 17 sekúnd rýchlejší ako Samsung Galaxy Note 20 Ultra. Zaujímavý výsledok, čo poviete?

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

5 KOMENTÁRE

  1. No ale co by som ja tomuto testu vytkol je ze pre nas na Slovensku nema ziadnu hodnotu. Moj Note 20 Ultra bohuzial nema Snapdragon ale trapny Exynos a to je to co mi najviac vadi u Samsungu. Nie to ze zaplatime 1300 Eur za telefon este viac ako americania a cinania ale este dostaneme aj smejdacky procesor. nedajboze ze tento test robili s nasou verziou Note 20 Ultra asi by bol este o pol minuty pomalsi

  2. Joj toto vaše porovnávanie ( pipikov ) už to je trápne úplne , telefón Jak telefón , zavolaš ? Napíšeš ? Odfotis ? Dnes toto zvládne už každý telefón a je úplne jedno či za 4 sekundy alebo 7 sekúnd .

  3. Ja som zvedavý až na porovnanie nástupcu Galaxy 20. Nech sa férovo porovnajú novinky navzájom a nie čerstvá novinka iPhone 12Pro s modelom Galaxy, ktorý už o pár mesiacov bude nahradený novou “vlajkovou loďou”. Bolo by aktuálne dosť smutné, aby iPhone 12 Pro nestíhal ani s aktuálnym “dobiehajúcim” modelom od Samsungu.

    • Mne osobne ešte udrelo do oka “Pri používaní je vo výhode jablkové zariadenie” – písané pri displejoch. To je veľmi subjektívne tvrdenie, lebo myslím ze vyššia snímkovacia frekvencia môže niekomu vyhovovať viac ako vyššie rozlíšenie a v tomto prípade je to rozlíšenie len o niečo vyššie na novom iPhone ako na Note 20 Ultra. Pokiaľ sa vypne 120hz rozlíšenie Note-u ide ešte vyššie, ale nemôžem to hodnotiť, nakoľko sa mi nový iPhone ešte do ruky nedostal – vychádzam len z konfigurácii. Sto chutí, ale nedalo mi to vytknúť.

  4. Opravte si chybu z hľadiska rozlíšenia pre note 20. Uvedené rozlíšenie je pri 120hz, na 60hz je to 3088×1440. Nech idú oba telefóny na 60hz. Výsledok to nezmení, len mi to udrelo do očí 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here