Vyzerá to tak, že poločnosť Apple postavila extrémne výkonné zariadenie. iPhone 12 Pro má síce horší papierový výkon, no v praxi je oveľa rýchlejší ako Samsung Galaxy Note 20 Ultra. Potvrdil to posledný test.

iPhone 12 Pro vs Samsung Galaxy Note 20

Apple opäť ukázalo silu svojho najnovšieho smartfónu. Pokiaľ by sme nahliadli do tabuľky a porovnali hardvér iPhonu 12 Pro a Samsungu Galaxy Note 20 Ultra, pravdepodobne by sme dospeli k záveru, že juhokórejské zariadenie ponúka lepšiu výbavu.

Hoci je jeho čip Snapdrahon 865+ vyrábaný starším 7nm procesom (čip A14 Bionic je vyrábaný 5nm procesom), v oblasti kapacity operačnej pamäte poskytuje až 12GB RAM v porovnaní so 6GB pri iPhone 12 Pro. Minulý rok na tom Apple pohorelo (iPhone 11 Pro mal iba 4GB RAM).

Ani rozlíšenie displeja nehrá v prospech cupertinského giganta. Zatiaľ čo Galaxy Note 20 Ultra ponúka 2316×1080 pixelov, iPhone 12 Pro operuje s 2532×1170 pixelmi. Pri používaní je vo výhode jablkové zariadenie, no pre procesor vznikajú vyššie nároky. Novinke to ale neprekážalo.

Rýchlostný test sa rátal na dve kolá. V prvom boli aplikácie otvorené a zatvárané nanovo (čo dalo zabrať najmä procesoru) a v druhom ich robot spúšťal z multitaskingu (čo dalo zabrať hlavne operačnej pamäti RAM).

Minuloročný iPhone 11 Pro v porovnaní so Samsungom Galaxy S20 Ultra vyhral v prvom kole, no v tom druhom absolútne zlyhal. Nástupca už chyby neopakuje.

Ako môžete vidieť sami, iPhone 12 Pro zvládol prvú disciplínu za 1:42.12 sekundy, zatiaľ čo jeho konkurent za 1:55.46 sekundy. To je dosť výrazný rozdiel.

Druhé kolo bolo omnoho tesnejšie, no opäť v prospech Apple so 42.99 sekundami. Samsung dosiahol 46.02 sekundy. Suma sumárom, iPhone 12 Pro bol v tomto veľkom teste o cca 17 sekúnd rýchlejší ako Samsung Galaxy Note 20 Ultra. Zaujímavý výsledok, čo poviete?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.