Samsung predstavil svoju vlajkovú lod Galaxy S20 Ultra približne pred mesiacom. Ponúka fantastický výkon, technológie a tiež spracovanie. Ako si však poradí, s o pol roka starším, hlavným konkurentom? Bolo to naozaj zaujímavé. Takto dopadol rýchlostný test.

iPhone 11 Pro Max vs. Samsung Galaxy S20 Ultra

Jeden rýchlostný test sme tu už síce mali, avšak teraz prišiel čas na druhé, o čosi objektívnejšie porovnanie. O všetko, sa v tomto prípade staral robot, ktorý reagoval maximálne presne. Preveril tak iPhone 11 Pro Max a tiež Samsung Galaxy S20 Ultra v tom, ktorý je rýchlejší. Súboj ale nevyhralo ani jedno zariadenie. O chvíľu si vysvetlíme prečo.

Ešte predtým by sme radi ozrejmili metodiku testu. Tá ráta s dvoma zariadeniami, ktoré sú obe nabité na 100% a majú nainštalované totožné aplikácie. Tu treba podotknúť, že autori vymazali kompletne celý multitasking a všetko, čo by akokoľvek mohlo zaťažovať smartfóny, pre čo najlepší výsledok. Robot postupne spúšťa rôzne aplikácie (rôznej náročnosti) a čaká kým sa načítajú. Akonáhle sa tak stane, ide sa ďalej. Dokopy je tu až 16 rôznych appiek.

iPhone začal veľmi dobre. Pravdepodobne extrémne silný procesor A13 Bionic (najvýkonnejší mobilný čip súčasnosti) sa postaral o to, že sa naň najnovší Samsung nedokázal dorovnať. Aby sme boli ale fér, rozdiel bol skutočne minimálny. Kým iPhone dokončil prvé kolo už za 1:44.35, Samsungu to trvalo 1:48.70. To je naozaj zanedbateľné číslo. No a keď už to vyzeralo tak dobre, potom prišla pohroma.

iPhone 11 Pro Max porazil Samsung Galaxy S20 Ultra v prvom kole rýchlostného testu. Potom pohorel.
iPhone 11 Pro Max porazil Samsung Galaxy S20 Ultra v prvom kole rýchlostného testu. Potom pohorel.

Samsung doslova zničil iPhone 11 Pro Max v poslednom kole

Operačná pamäť možno nie je pri iOS zariadeniach až taká dôležitá, ako pri Androide, napriek tomu by ju ale Apple nemalo podceňovať. Ako sa ukazuje, v tomto prípade tu zohráva, mimoriadne veľkú úlohu. Kým iPhone ponúka len 4GB RAM, Samsung má až 16GB RAM! To je štvornásobný rozdiel a niekde sa musel ukázať.

Druhé kolo spočívalo v spätnom spúšťaní appiek (ktoré už boli otvorené v multitaskingu). My osobne toto považujeme za najobjektívnejšie porovnanie, nakoľko väčšina ľudí si multitasking „nemaže“.

Ako iPhone dobre začal, tak zle skončil. Výsledok bol naozaj podstatne horší. Samsung túto disciplínu zvládol za 0:35.55 sekúnd, zatiaľ čo iPhonu to trvalo až 0:50.74 sekúnd. Suma sumárov bol vo výsledku v celom rýchlostnom teste, medzi zariadeniami, približne 10 sekundový rozdiel (v neprospech Apple). To už nie je málo.

Prečítajte si tiež  Návod: Nainštalujte si watchOS 9 už teraz!

Aby sme ale iba nesmútili, Jablková spoločnosť pracuje na iPhone 12 Pro, ktorý ponúkne opäť extrémne výkonný procesor, Apple A14 Bionic, ktorý by mal byť naladený až na 3GHz (prvý ARM čip s takouto frekvenciou na svete). Okrem toho by sme sa mali dočkať aj väčšej operačnej pamäte RAM. Tá bude pravdepodobne 6-8 GB. To by už mohlo na súčasne extrémne výkonný Samsung postačiť, čo poviete?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.