Len pred pár dňami sme vám priniesli informácie o úniku, ktorý sa týkal pripravovaného iPhonu 12 s 5,4″ displejom. Jeho zobrazovacia jednotka sa ukázala na viacerých záberoch. Vďaka tomu sme si mohli urobiť perfektný prehľad o tom, ako výrazne sa zmenší notch.

O koľko bude výrez v iPhone 12 menší?

Pokiaľ si pozriete následujúce fotografie v galérii, pravdepodobne vás ako prvé napadne to, že sa tu vlastne vôbec nič moc nezmenilo. Displej je síce menší ale výrez ostáva v štandardnej podobe. Napriek tomu, že to tak skutočne vyzerá, nie je to celkom pravda. Presvedčila nás o tom redakcia Macrumors.

Ak ste čítali náš predošlý článok, v podstate sme sa o tom zmienili aj my. Tým, že sa pozeráme na 5,4″ zobrazovaciu jednotku, celé sa to mierne skresľuje. Je úplne logické, že notch bude vo všetkých verziách rovnaký.

Vo výsledku to teda znamená, že čím budete mať väčší displej (napríklad iPhone 12 Pro Max so 6,7″ OLED panelom), tým menším dojmom na vás bude samotný výrez pôsobiť. V priamom porovnaní s predchodcom je o cca 1/7 menší, čo je skvelá správa.

Z uniknutých fotografií sa žiaľ nedá presne zistiť, čomu môžeme za priaznivejšie rozmery vo finále vďačiť. Pôvodné riešenie malo byť také, že Apple zakomponuje mikrofón nad kameru a celý systém pre Face ID. Týmto spôsobom by sa uvoľnilo obrovské množstvo miesta.

Napokon to ale vyzerá skôr tak, že všetko zostane pekne po starom s tým, že inžinieri prepracovali veľkosť samotných technológií. Senzor snímania tváre bol po prvýkrát použitý ešte v roku 2017. Od tej doby sa teda mohlo podariť urobiť potrebné vylepšenia. Tešíte sa na iPhone 12? Napíšte nám do komentára, ako na vás pôsobí menší notch!

iPhone 12 5,4" notch
Menší notch na iPhone 12 s 5,4″ displejom

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone 12 dostane 240fps video v 4K. Únik potvrdil aj 5G!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.