Ešte počas minulého týždňa ste si u nás mohli prečítať informácie o tom, že spoločnosť Apple trpí problémami v dodávateľských reťazcoch. Chybné mali byť kamerové moduly od Genius Electronic Optical. Toto tvrdenie ale podľa samotného výrobcu nie je pravdivé.

iPhone 12 vraj nemá problémy s výrobou

S pôvodnou správou prišiel renomovaný analytik Ming-Chi Kuo. Podľa jeho zistení mal výrobca Genius Electronic Optical problémy s kvalitou. Na vine mali byť praskajúce povlaky pri širokouhlých objektívoch (počas záťažových skúšok teplom a chladom).

Aj keď sa jednalo o závažné ohrozenie výroby, vo finále by bežný zákazník vôbec nič nespozoroval. Apple aj tak predstaví iPhony neskôr ako je to bežné (kvôli COVID-19), takže by sa tu dali všetky takéto komplikácie pekne „zakamuflovať“. To ale nebude potrebné…

Ku medializovaným informáciám sa nateraz vyjadrila aj samotná spoločnosť Genius Electronic Optical, ktorá prehlásila, že všetko beží ako po masle, podľa pôvodných plánov…

V tejto chvíli má Apple ešte jedného dodávateľa, ktorým je Largan Precision. V prípade akýchkoľvek problémov by sa kompetentní sústredili na túto firmu, ktorá by rýchlo zväčšila výrobné kapacity.

Nové iPhony 12 prinesú viacero vylepšení. Okrem procesora Apple A14 získame napríklad aj 5G pripojenie, lepšie fotoaparáty či OLED displej (áno, aj pre základné 5,4″ a 6,1″ verzie). Bude to stáť za to. Podľa odhadov príde novinka vo všetkých verziách až počas októbra 2020. Počkáme si na ňu dlhšie, ako je to obvyklé.

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone 13 Pro Max koncept. Pozrite sa ako by mohla vyzerať budúcnosť.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.