Pripravovaný iPhone 12 sa už nezadržateľne blíži. Hoci bude jeho začiatok predaja trochu oneskorený, nemalo by sa jednať o nič tragické. Apple má však stále problémy, ktoré pochádzajú z dodávateľských reťazcov. Tentokrát sa týkajú fotoaparátov…

Výrobu iPhonu 12 stretli ďalšie nepríjemnosti

S najnovšími informáciami prišiel Ming-Chi Kuo, ktorý má veľmi dobré kontakty priamo na výrobcov komponentov pre spoločnosť Apple. Podľa jeho novej poznámky má jeden z dodávateľov objektívov pre tohtoročné iPhony veľké problémy s kvalitou.

Svetoznámy analytik však sám nepredpokladá, že by avizované komplikácie akokoľvek ovplyvnili finálne predstavenie alebo začiatok predaja iPhonu 12. Toho by sme sa mali dočkať najneskôr v októbri 2020.

Správa hovorí o spoločnosti Genius Electronic Optica, ktorej výrobky začali mať problémy s praskajúcim povlakom na širokouhlom objektíve. Ten by mal byť určený pre 5,4″ a 6,1″ iPhone 12/iPhone 12 Max.

Nedostatky odhalilo špeciálne testovanie pri vysokých teplotách/vysokej vlhkosti, známe aj pod skratkou „HTHH“. Apple sa našťastie nespolieha len na jednu firmu. Druhým dodávateľom je v tomto prípade spoločnosť Largan, kde beží všetko podľa plánov.

Aj to podľa Kua nasvedčuje tomu, že Apple vydá svoj ďašlí iPhone vo všetkých štyroch prevedeniach najneskôr v októbri 2020. Nie sú to pritom prvé problémy, ktoré sa týkajú kvality výroby.

Len pred niekoľkými mesiacmi sme informovali, že spoločnosť BOE nedokázala naplniť prísne štandardy cupertinského giganta v oblasti produkcie OLED panelov. Teraz sa o to musí postarať len dvojica Samsung a LG!

Snáď už bude od tejto chvíle všetko v maximálnom poriadku a nikoho neprekvapia žiadne ďalšie nežiadúce okolnosti. Na iPhone 12 sa veľmi tešíme. Neradi by sme naň čakali ešte dlhšie, ako je to teraz avizované. Aktuálne meškanie spôsobili komplikácie, ktoré súvisia s pandémiu COVID-19…

Prečítajte si tiež  Hromadná výroba iPhonu 12 má meškanie na úrovni 1-2 mesiacov.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.