To o čom sa už niekoľko mesiacov vášnivo diskutuje teraz potvrdil známy leaker Komiya. Budúcoročný iPhone 12S dostane nový spôsob nabíjania. Poslúži na to špeciálny magnetický kábel, ktorý sa môže volať MagSafe. Fungovať bude podobne ako pri hodinkách Apple Watch.

iPhone 12S bez fyzických konektorov

Aj keď sú tieto informácie úplne nové, už dávnejšie ich spomínal svetoznámy analytik, Ming-Chi Kuo. Podľa jeho slov plánuje spoločnosť Apple revolúciu v oblasti konektorov. Do iPhonu 12S tak nevložíte kábel. Všetko má prebiehať bezdrôtovo pomocou magnetického pripojenia.

Hoci to môže znieť ako sci-fi, v skutočnosti je to úplne reálne. Spomeňte si napríklad na odvážny čin s USB-C, ktorý predviedol technologický gigant ešte v roku 2015 (MacBook 12″).

To iste platí aj o odstránení 3,5mm jacku z iPhonu 7/7 Plus (2016). Pokiaľ nebude mať iPhone 12S vlastný lightning konektor, pôjde o ďalší krok k tomu, aby sme sa dostali do „bezdrôtovej doby“.

Vývoj a rozšírenie Qi technológie je v tomto prípade na strane jablkovej spoločnosti. Stále viac používateľov nakupuje bezdrôtové nabíjačky a umiestňuje si ich do spálne, do obývačky alebo do kancelárie. Niekoľko rokov sú navyše dostupné (v rámci príplatkovej výbavy) aj v moderných automobiloch.

V súčasnosti si nevieme predstaviť ako to bude fungovať a vyzerať. Pripojenie môže prebiehať prostredníctvom pinov alebo vyznačenej plochy niekde na ráme iPhonu.

Akonáhle priložíte špeciálnu koncovku k zariadeniu, automaticky by malo dôjsť k prepojeniu vďaka magnetom. Podobný princíp poznáme aj z hodiniek Apple Watch.

Do komentára nám napíšte, čo si o tejto technológii myslíte vy. Za nás je to skvelý nápad ako odľahčiť ľudí od káblov. Apple žiaľ musí stále myslieť aj na to, že si za tento krok zo začiatku „zlízne“ poriadnú dávku kritiky. Nie všetci sú na zmenu pripravení.

Prečítajte si tiež  České porovnanie iPhone 11 Pro vs. Samsung Galaxy S20+.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.