O tom, že Apple v iPhone vymení Lightning za USB-C sa špekuluje pomerne často. Už dávnejšie správy nám ale naznačovali, že firma takýto krok nechce urobiť. Namiesto toho sa úplne zbaví konektora, ktorý nahradí úplným bezdrôtovým pripojením. Podľa nových informácii by to mohlo byť už v roku 2021.

Bezdrôtový iPhone v roku 2021

Ťažko povedať, prečo sa Apple silou mocou vyhýba koncovke USB-C v iPhone, ktorá by tu bola mimoriadne praktická. Ešte minulý rok to vyzeralo tak, že by s ňou mohol prísť iPhone 11. Napokon sa tak nestalo a všetko napovedá tomu, že nás firma v tomto smere „sklame“ aj pri iPhone 12.

Apple by však otázku napájania mohlo vyriešiť už na budúci rok s príchodom iPhonu 13 (alebo iPhonu 12S). Podľa nových zistení renomovaného analytika Ming-Chi Kua, bude smartfón bez konektorov v ponuke jablkovej spoločnosti niekedy v septembri 2021.

Zbohom Lightning
Bezdrôtový iPhone v roku 2021

Apple by sa v takomto prípade muselo spoľahnúť len na bezdrôtovú technológiu. Tá by musela byť logicky prepracovaná. Je síce pravdepodobné, že by tu bolo Qi dostupné v rovnakej forme ako dnes, no okrem toho očakávame ešte jeden magnetický konektor na boku zariadenia (taký ako má iPad Pro), ktorý bol aj predmetom dávnejších únikov.

Firma ho podľa Jona Prossera testuje na iPhone 12, no objaví sa až pri jeho nástupcovi. Budúcoročný model budeme nabíjať podobne ako inteligentné hodinky Apple Watch. Firma teda nepoužije ani Lightning a ani USB-C.

Samozrejme s takýmto krokom súvisí množstvo problémov, ktoré ešte treba vyriešiť a doladiť. V prvom rade je to napríklad to, že bezdrôtové nabíjanie pre iPhone v súčasnosti dosahuje rýchlosť len 7,5W čo je mimoriadne málo. Nakoľko má však Apple pred sebou ešte minimálne jeden rok vývoja, myslíme si, že sa v tomto smere dokáže posunúť vpred. Tešíte sa na iPhone bez konektorov?

iPhone s úplne bezdrôtovým nabíjaním môže prísť v roku 2021.
iPhone s úplne bezdrôtovým nabíjaním môže prísť v roku 2021.
Prečítajte si tiež  Tim Cook ako CEO Apple už 5 rokov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.