iPhone 12S Pro a lepší ultraširokouhlý objektív

V súčasnosti existuje trend, v ktorom sa výrobcovia smartfónov doslova predbiehajú v ponúke čo najlepšieho fotoaparátu vo svojich zariadeniach. Minulý rok sme sa v podaní Applu dočkali napríklad LiDAR skeneru, lepšej clony f/1.6 a tak isto režimu Apple ProRAW.

Technologický gigant sa už ale pozerá do budúcnosti a jeho iPhone 12S Pro/12S Pro Max získa dôležitý upgrade, týkajúci sa ultraširokouhlého objektívu. Podľa posledných správ, citovaných známym kórejským webom DigiTimes (presnosť 65,1%) má po novom obsahovať lepšiu stabilizáciu obrazu a takisto automatický režim zaostrovania.

Čo sa týka stabilizácie, v súčasnosti má iPhone 12 Pro Max (ako jediný model v ponuke) k dispozícii optickú stabilizáciu snímača pre širokouhlý objektív. Teleobjektív a ultraširokouhlý objektív sa spoliehajú na štandardnú duálnu optickú stabilizáciu obrazu.

Práve toto je vec, ktorá by sa v roku 2021 mohla zmeniť a Apple by mohol rozšíriť optickú stabilizáciu snímača na viaceré šošovky zároveň. Len tak pre predstavu, tento typ stabilizácie dokáže eliminovať aj otrasy vznikajúce pri jazde autom alebo chodení po schodoch. Obraz je tak dokonalo čistý a plynulý.

Stanovisko redakcie svetapple.sk

Z nášho pohľadu sa jedná o novinku, ktorá nás v zásade neprekvapila, nakoľko s ňou počítajú aj iné úniky. iPhone 12S Pro a iPhone 12S Pro Max bude skvelou evolúciou aktuálnej generácie, avšak určite ho nebudeme môcť považovať za revolúciu. Apple sa bude držať aktuálneho dizajnu ešte minimálne 2 roky a potom nám ukáže opäť niečo nové.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom celom myslíte vy a či sa už tešíte na iPhone 12S Pro, prípadne iPhone 12S Pro Max. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.