iPhone 12S Pro dostane prepracované matné sklo

Apple sa vrátilo ku skleneným zadkom iPhonov ešte v roku 2017, kedy predstavilo iPhone 8/8 Plus a X. Ako iste viete, jednalo sa o prvé smartfóny s podporou bezdrôtového Qi nabíjania. Dovtedy používaný hliník si s touto technológiou nerozumel.

Dizajnéri použili lesklé sklo aj pri ďalšom iPhone XS/XS Max a iPhone XR a v roku 2019 s nim rátal už iba iPhone 11. Vrcholový model iPhone 11 Pro a 11 Pro Max dostal prepracovaný dizajn s matným sklom. Ten vzbudil záujem u väčšiny fanúšikov.

- Reklama -

Apple ho použilo aj pri iPhone 12 Pro/12 Pro Max, a ako sa ukazuje, ráta s ním tiež v budúcnosti. Podľa známeho leakera, Maxa Weynbacha (67,1% presnosť), tu však príde v jemne pozmenenej podobe.

Matný materiál má prejsť iným procesom výroby, ktorý na jeho povrchu zmení štruktúru. Vo výsledku by sa mal iPhone 12S Pro a iPhone 12S Pro Max držať v ruke o niečo pohodlnejšie, než predchodcovia. V lacnejším modeloch máme očakávať štandardné lesklé sklo.

Na záver sa hodí doplniť, že špekulácie rátajú aj s novými farebnými prevedeniami. Apple by mohlo prepracovať čiernu, no tak isto možno vrátiť ružovo-zlatú variantu, ktorú sme ešte donedávna považovali za samozrejmosť. Napíšte nám do komentára, či sa tešíte na iPhone 12S alebo si vystačíte so súčasným iPhonom 12.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -