Apple pripravuje iPhone 12S mini

O iPhone 12 mini sa toho v priebehu posledných týždňov napísalo mnoho, no žiaľ nie v dobrom zmysle slova. Jeho predaje z celkovej rady dvanásť predstavujú zhruba 5% podiel, čo je mimoriadne málo.

Niektorí analytici sa už vyjadrili, že spoločnosť Apple uvažuje nad predčasným ukončením produkcie. K dispozícii bude dosť skladových zásob, aby nasýtili ponuku aj v najbližších mesiacoch a namiesto neho nasadia do výroby iné modely, ktoré sú dlhodobo nedostupné (iPhone 12 Pro či iPhone 12 Pro Max).

Ako sme už vysvetlili v nedávnom článku, hoci tieto správy nie sú pozitívne, v Cupertine si s nimi veľkú starosť nerobia. Aj preto sa očakáva, že firma bude pokračovať s ďalšou generáciou 5,4″ smartfónu, ktorú uvidíme v roku 2021 pod označením iPhone 12S mini.

Podľa odhadov prišiel malý model v zlom čase, kedy ľudia preferujú väčšie uhlopriečky. Spôsobila to pandémia koronavírusu a zároveň fakt, že väčšinu času trávime doma. Pokiaľ by tu nebol COVID-19, iPhone 12 mini by mohol dosahovať pokojne aj dvojnásobné predaje.

Tento argument čiastočne vyvracajú správy z Ázie, kde je situácia s pandémiou oveľa lepšia, ako napríklad v Európe alebo USA. Na strane druhej, práve na tomto kontinente sú dlhodobo v kurze phablety a nie smartfóny. iPhone 12 mini do tohto trhu nezapadá.

Analytici tiež uvádzajú, že popularitu najmenšieho modelu mohli narušiť zariadenia ako iPhone SE (2. generácie), iPhone XR alebo iPhone 11, ktoré zostali v predaji po jeho boku za výhodnú cenu.

Nech je ako chce, technologický gigant sa trhu s malými smartfónmi nevzdáva a evidentne v ňom chce pokračovať ďalej. Napíšte nám do komentára, či sa tešíte na iPhone 12S mini.

Prečítajte si tiež  Takto by mohla vyzerať prezentácia iPhonu 13 v Apple Store
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.