Aj keď sa vám medzigeneračný upgrade z iPhonu 12 na iPhone 13 nemusí zdať zaujímavý, pokiaľ niekto vlastní staršiu generáciu, určite sa mu to oplatí. Takýchto zákazníkov je po celom svete niekoľko stoviek miliónov a zdá sa, že Apple z toho bude ťažiť najmä v Číne a USA.

Ako uvádza portál South China Morning Post, čínsky zákazníci už v súčasnosti predobjendali cez 2 milióny kusov iPhonu 13, pričom tento model je v predaji len niekoľko hodín.

Aj keď je čínska konkurencia skutočne silná a za pomerne nízke ceny ponúka veľa muziky, používatelia s ňou nie sú spokojní a veľa z nich obľubuje viacej americké produkty. iPhone 13 pritom zodpovedá všetkým štandardom, či už ide o veľkosť displeja (v Ázii sa lepšie predávajú väčšie uhlopriečky) alebo luxusné spracovanie.

Kríza polovodičov robí výrobcom Androidov vrásky na čele

Dobrou správou pre tohto technologického giganta je zároveň aj to, že pretrvávajúca kríza polovodičov sa v súčasnosti dotýka najmä výrobcov Android smartfónov.

Apple sa vraj veľmi dobre zabezpečilo a tak zatiaľ nemusí obmedzovať produkciu iPhonu 13, pretože mu nechýbajú žiadne procesory a ani komponenty.

Prečítajte si tiež  Akú výdrž batérie má iPhone 13 v porovnaní s iPhonom 11 a 12?

Je teda zrejmé, že ak zákazník nebude môcť kúpiť zariadenie, ktoré má vyhliadnuté, pretože čakacie doby prekračujú týždne či dokonca mesiace, zvolí si radšej jablkový produkt.

Prvé objednávky budú odoslané k zákazníkom už 24. septembra a týka sa to aj nášho slovenského trhu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -