iPhone 13 a chladenie parnou komorou

Apple pripravuje na rok 2021 množstvo zaujímavých inovácii. Analytik Ming-Chi Kuo vydal správu pre investorov, ktorá pojednáva o novom MacBooku Pro 14″ a 16″, ale aj o iPhone 13. Jedna z očakávaných noviniek nás príjemne prekvapila. Smartfón by sa mohol dočkať nového chladiaceho systému s parnou komorou.

Analytik tvrdí, že v Cupertine naplno testujú rôzne možnosti, pomocou ktorých znižujú teplotu zariadenia. Tá je problémom aj pri aktuálnom iPhone 12, kedy v rámci používania 5G siete a procesora A14 Bionic vzniká nepríjemné teplo, ktoré odvádza len hliníková/kovová konštrukcia. Väčšinou žiaľ nestíha…

Inovatívny chladiaci systém s parnou komorou by umožnil znížiť prevádzkové teploty a tým pádom by ponúkol vyšší a dlhšie udržateľný výkon. Ak na iPhone 13 budete chcieť vykonávať náročné procesy, nebudete musieť používať plastový kryt, aby sa vám pohodlne držal v ruke.

Podobné chladiace technológie nájdeme v smartfónoch už dnes. Využíva ich veľa Androidov, ako tie od spoločnosti Razer, Asus a ďalších výrobcov. Poväčšine sa jedná o produkty zamerané na hranie hier, ktoré ostávajú príjemne chladné aj po niekoľkých hodinách vyťaženia. Tento systém teda funguje, no z času na čas sa objavia nedostatky spájané so spoľahlivosťou.

Pokiaľ parná chladiaca komora splní všetky požiadavky a očakávania spoločnosti Apple, zakomponuje ju podľa Kua do iPhonu 13 už v roku 2021. Do komentára nám napíšte, čo si o tom myslíte vy. Budeme radi za každý názor.

Prečítajte si tiež  Pozrite si všetky reklamy na nové Apple produkty
Môže ťa zaujímať
- Reklama -