Spoločnosť Apple patrí medzi najväčších výrobcov smartfónov na svete. Zaujímavé je na nej, ale to, že v porovnaní so svojou konkurenciou netlačí na cenu, ale inovácie. Aj najlacnejší iPhone sa preto predáva za relatívne veľa peňazí. Našťastie si, ale môžete kúpiť stále moderné verzie, ktoré prišli na dávnejšie za rozumné ceny. No a presne do tejto kategórie spadá iPhone 13, ktorý teraz kúpite extrémne lacno.

Toto zariadenie je vybavené moderným dizajnom s plochými hranami, ktorý sa spolieha na hliníkový rám a sklenenú zadnú časť. 6,1″ OLED displej so zmenšeným výrezom na Face ID potom chráni špeciálna úprava Ceramic Shield, ktorá bráni jeho rozbitiu. Samozrejmosťou je vysoké rozlíšenie 2340 × 1080 pixelov, či jas na úrovni 1 200 nitov. Veľkou výhodou iPhonu 13 je tiež jeho výkonný procesor A15 Bionic, ktorý spoločnosť Apple použila aj v novšom iPhone 14. Vyrábaný je 5 nm výrobným procesom a poskytuje extrémny výkon s ešte dlhoročnou softvérovou podporou. Poteší aj podpora 5G siete.

No a cena? iPhone 13 sa v čase uvedenia na trh predával za 899 € za základný model. Apple tu však urobil zmenu a najdostupnejšie 64 GB úložisko bezplatne zväčšil až na 128 GB, čo bohato postačí potrebám väčšiny používateľom. Dnes tento elegantný a výkonný smartfón samozrejme získate oveľa lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz sa iPhone 13 predáva za 619 €, čo považujeme za mimoriadne atraktívnu ponuku.

Zdroj: Unsplash / Karol Smoczynski / Vựa Táo (úprava redakcie)

iPhone 13 má tiež veľmi kvalitné fotoaparáty, ktoré disponujú dvoma 12 Mpx šošovkami. Jedna je širokouhlá a druhá ultraširokouhlá. Pozorné oko si tiež všimne, že zariadenie má diagonálne umiestnené snímače. Je to preto, lebo jeho súčasťou je aj technológia Sensor Shift (stabilizácia senzorov), vďaka čomu budete schopní natočiť neuveriteľne dobre stabilizovaný obraz. Hodí sa to však aj pri fotení. Rovnako oceníte rôzne režimy, ako ten nočný, filmový, alebo portrétny. Ak skrátka budete chcieť fotiť, s iPhonom 13 sa dostatočne vybláznite.

V neposlednom rade treba spomenúť batériu, ktorá má kapacitu 3 227 mAh. V spolupráci s veľmi úsporným procesorom A15 Bionic dosiahne bez problémov 1 – 2 dni na jedno nabitie. Samozrejmosťou je podpora rýchleho nabíjania, ale tiež bezdrôtových štandardov MagSafe alebo Qi. iPhone 13 je skrátka ideálny smartfón na každodenné použitie a preto môže byť aj zaujímavým vianočným darčekom. Keďže ho po kliknutí na tento odkaz ho viete kúpiť už za 619 €, z nášho pohľadu to dáva zmysel. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  Prečo sa nám iPhone 11 Pro v novej farbe "Midnight Green" páči najviac?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -