Načo si kupovať iPhone 14, keď tu máme iPhone 13? Túto otázku si zrejme kladú mnohí Slováci. Zariadenia sa medzi sebou až tak nelíšia, no ak si vyberiete staršiu generáciu, ušetríte slušnú čiastku peňazí. iPhone 13 je stále jedným z najpredávanejších smartfónov na našom trhu. Po Vianociach ho zoženiete za veľmi zaujímavú cenu.

Jeho dizajn je prakticky rovnaký, ako ponúka iPhone 14, ktorý Apple predáva od 999 €, no v zľave sa dá získať už za 873 €. Jediným výraznejším rozdielom môžu byť farebné prevedenia, ktoré sa v roku 2022 mierne zmenili. Predpokladáme však, že to budúceho majiteľa trápiť nebude. A ak si navyše kúpite iPhone 13 v prevedení Starlight alebo Midnight, nikto nebude vedieť, či vlastníte novšiu alebo staršiu generáciu. Tak to skrátka je.

Pokiaľ si myslíte, že vás zaskočí výkon, aj v tomto prípade ste na omyle. Áno, iPhone 13 má „len“ 4 GB RAM, zatiaľ čo novší iPhone 14 ponúka až 6 GB RAM. Rovnako sa novšia generácia pýši jedným grafickým jadrom navyše, no ide o rozdiely, ktoré počas bežného používania nepostrehnete. Je to preto, lebo obe zariadenia pracujú na báze toho istého procesora A15 Bionic, ktorý debutoval práve v iPhone 13 v roku 2021. iPhone 14 kúpite za najlepšie ceny na Slovensku tu.

No a ako je na tom cena za iPhone 14? Keď Apple predstavilo jeho základnú 128 GB verziu, ponúkalo ju za 899 €. Medzičasom však prišla nová generácia a tak by človek čakal, že tá staršia zlacnie. Nestalo sa tak. Inflácia a zmena kurzu eura voči doláru spôsobila, že Apple ponúka svoj iPhone 13 za rovnakú sumu v roku 2022, ako v roku 2021. Vy ho ale môžete získať lacnejšie.

Internetový predajca MobileCare.sk totiž ponúka úplne nový iPhone 13 s 24 mesačnou zárukou už za 770 € v obľúbenej modrej farbe, vďaka čomu na jeho nákupe ušetríte krásnych 130 € v porovnaní s nákupom u Apple alebo resellerov. iPhone 13 za najlepšie ceny na Slovensku nájdete tu.

Rovnako tak ide o cca 100 € rozdiel v porovnaní s novším iPhonom 14. Pokiaľ vás zaujíma bližšie porovnanie týchto dvoch generácií zariadení, prečítajte si tento článok, v ktorom sme zhrnuli všetko čo potrebujete vedieť.

Nezabudnite na kvalitné príslušenstvo od Loopi

Zdroj: Loopi

Nakoniec chceme dať do pozornosti aj e-shop Loopi.sk, na ktorom nakúpite široký sortiment príslušenstva pre Apple zariadenia. Nižšie sme vybrali štyri druhy krytov, ktoré sú kompatibilné s iPhonom 13 a ponúknu vám vysokú odolnosť za skvelú cenu. Veľkou výhodou je aj možnosť platiť prostredníctvom Apple Pay. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -